banner257

‘Altıokçu isimle parti ayağa kalkar’

‘Altıokçu isimle parti ayağa kalkar’

Partiye küsülmez.

 Kongrelerimiz geniş katılımlı olmalı.

CHP’nin 31 Mart 2014 Kocasinan Belediye Başkan adayı Mustafa Yıldız, 2020’de yapılacak İl kongresi öncesinde kedisine davet gelsin ya da gelmesin CHP için çalışacağını belirtirken, bu konuda bugüne kadar kendisiyle herhangi bir temas kurulmadığını söyledi. Yıldız, delegelerin önüne Altıokçu-Kuva-yi Milliye ruhuna sahip bir adayın konulması durumunda CHP’nin ayağa kalkacağını belirtti.

CHP’nin önde gelen deneyimli isimlerinden olan Mustafa Yıldız,CHP’nin il ve ilçe kongrelerine yönelik çalışmalarına ilişkin değerlendirdiği konuları siz değerli okurlarımız için köşeme taşıdım.Yıldız’ın yaptığı açıklamalar özetle şöyle:

-Altıokçu-Kuva-yi Milliye  ruhunu taşıyan bir isimi delegenin önüne koyalım parti ayağa kalkar: Kayseri’de toplumu ayrıştıran değil,birleştiren bir anlayışın temsilcisi niteliğinde olan donanımlı  bir arkadaşımızın ismini delegenin onayına sunalım. Parti ayağa kalkar. İnanıyorum buna Sosyal Demokrat delege hata yapamaz. Oradan doğru sonuç çıkar. Şuna katılmıyorum: CHP toparlanamaz, bal gibi toparlanır. Sosyal Demokrat ilkelere bağlı,çok değerli partililerimiz var bunların arasından çıkacak biri partiyi toparlar ve CHP’yi ayağa kaldırır. Bu hayal değil.Bizler gereğini yapmalıyız. Türkiye’de demokrasi yok diyorsak, önce CHP’de demokrasiyi var etmeliyiz. ‘Benim partim delegesinin önüne sandığı koyar buradan iyi bir il başkanı çıkartır dersek inandırıcı oluruz. Kayseri’de yüzlerce delege kişi adayı seçtiğinde onu ben seçtim diyecek, benim adayım diyecek. Atama birisi olmayacak. İlçe ve İl yönetimlerini ve partilisini kucaklayacak biri, bir çıkış yapabilir. Nefes aldırabilir, Kayseri’ye de partiye de...

-CHP’li üyeleri harekete geçirmeliyiz: Üyeleri dolayısıyla halkı ayağa kaldıracak bir yapıyı düzgün anlatmalıyız. 2023 seçimleri öncesi bunu başarabiliriz. Kayseri’de bir değişim rüzgârı estirebilirsek bu olabilir. Değişim rüzgârını estirebilmenin yolu önce evin içidir. Yani partinin kayıtlı üyelerini harekete geçirmeden sokağı harekete geçiremeyiz. Sandığı koyacağız, delegelerle il ve ilçe kongrelerimizi yapacağız. Örgütün gücünden yararlanalım.

-Yüzlerce delege belirlerse hata payı düşer: Aday üzerinde ittifak yaklaşımında olumlu sonuçlar doğurur. Senin adamın, benim adamım olmaz, Partinin adamı olur. Önümüzdeki siyasi süreçleri iyi yönetebilecek kadrolara ihtiyacımız var. Hiç kimseyi ötekileştirmeden Partilileri harekete geçirmek lazım.

-Kendim için yada birileri için istiyor değilim, partim için istiyorum: (‘Sizin için Kayseri İl Başkanlığı adaylığı dile getiriliyor’ sorusu üzerine:) Benim böyle bir talebim yok. Konuşulmasının da bir sakıncası yok. Kongrede doğru aday çıkacaktır. (Sizin üzerinizde bir konsensüs sağlanırsa Kayseri için aday olacak mısınız? sorusu üzerine de) Ben bir ilkeyi ortaya koyuyorum. Kişiyi tartışmıyorum. Birileri aday olacak mı,olmayacak mı önce onu bir görmek lazım. Kongreye yönelik çalışma süreci başladığında en doğru adayın örgüt tarafından belirleneceğini düşünüyorum. Kendim için istemiyorum, parti için istiyorum.

YORUM EKLE

banner289

banner308

banner307

banner306

banner305

banner298