banner257

10 Motosiklet Trafikten Men Edildi

Kayseri polisi, motosikletlere yönelik denetim başlattı. Yapılan denetlemede 114 kişi ve 59 motosiklet sorgusu yapılırken, ruhsata işli olmayan 10 motosiklet trafikten men edildi. Sürücülere ise toplam 88 bin 705 TL idari para cezası uygulandı.

10 Motosiklet Trafikten Men Edildi

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’ne bağlı ekipler motosikletlere yönelik denetim başlattı.

Bu kapsamda Yeni Sanayi, Argıncık Doğu Sanayi, Organize Sanayi ve Mimsin O.S.B bölgelerinde Hırsızlık Büro Amirliği, Trafik Denetleme ve Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin katıldığı denetimler gerçekleştirildi.

Yapılan kontrollerde ehliyetsiz ve tescilsiz motosiklet kullanmaktan sürücülere toplam 55 bin 705 lira para cezası uygulanırken, ruhsata işli olmayan sepetli motosiklet kullanmaktan ise 33 bin TL para cezası uygulandı.

Ruhsata işli olmayan 10 sepetli motosiklet çekici marifetiyle otoparka götürülerek trafikten men edildi. Ayrıca ‘hırsızlık’ suçundan aranan bir kişi de yakalandı.

Denetimlerde toplamda 114 kişi ve 59 motosiklet sorgusu yapılırken, toplam 88 bin 705 TL trafik yönünden idari para cezası kesildi. Ruhsata işli olmayan 10 sepetli motosiklet ise trafikten men edilerek otoparka çekildi. (1HA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER