banner257

112’ye 300’den Fazla Su Baskını İhbarı

Kayseri’de etkili olan sağanak yağmur yağışı sonucunda 112 acil çağrı merkezine 300’den fazla su baskını ihbarı geldi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Metin Kızılkan, “Su baskını ihbarlarına müdahalelerimiz aralıksız olarak devam ediyor” dedi.

112’ye 300’den Fazla Su Baskını İhbarı

Kayseri’de 2 gündür etkili olan sağanak yağmur yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle evleri, iş yerlerini ve yolları su bastı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından 112 acil çağrı merkezine 300’ün üzerinde su baskını ihbarı geldiğini ve gelen ihbarların devam ettiğini açıklandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Metin Kızılkan, “Toplamda 112 çağrı merkezimize 300’ün üzerinde ihbar geldi. Gelen ihbarlar an itibari ile hala devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri toplamda 51 ihbara müdahale etti.

İtfaiye ekipleri olarak gelen ihbarlara müdahale çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. 50’den fazla personelimiz şuanda aktif olarak beklemekte” diye konuştu. (1HA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340