9 YIL SONRA ADALET YERİNİ BULDU

9 yıl önce karnından 3 kez bıçaklandıktan sonra kuyuya atılarak öldürülmüş bulunan H.A. adlı kadının cinayet şüphelisi olarak 3 kişi yakalanıp gözaltına alındı. Bir şüphelinin de başka suçtan cezaevinde olduğu belirlendi.

9 YIL SONRA ADALET YERİNİ BULDU
12 Eylül 2005 tarihinde, merkez Melikgazi İlçesi Kazımkarabekir Mahallesi Star Sokak’taki kuyu içerisinde tanınmayacak kadar çürümüş halde kadın cesedi bulunmuştu. Kayseri Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda cesedin, Adana’da yaşayan H.A. adlı kadına ait olduğunu belirlenmişti.

9 yıldır devam eden soruşturma sonunda, polis şüphelileri belirledi. Dün sabah erken saatlerde düzenlenen eş zamanlı baskınlarla, cinayetin şüphelileri olarak H.D., M.E. ve Ö.G. gözaltına alındı. Diğer şüpheli M.K.’nın ise başka bir suçtan dolayı halen cezaevinde olduğu belirlendi.

Şüpheliler, Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulamaya alındı. Şüphelilerden H.D.'nin verdiği ifadede, diğer şüpheli M.K.’nın ölen H.A.’ya zorla fuhuş yaptırdığını, cinayeti de onun işlediğini söylediği öğrenildi. H.D., "H.A., M.K.’nın yanından ayrılarak başkasının yanında çalışmaya başladı. Olay yerinde aralarında çıkan tartışma sonrası terk edildiğine sinirlenen M.K., H.A.’yı karnından 3 kez bıçaklayarak kafa üstü kuyuya attı. Kadın kuyuya atılırken bile yardım istiyordu" diye ifade verdiği öğrenildi. Şüpheli H.D., M.E. ve Ö.G., sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. 
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2014, 17:28

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310