"Çocuğumu Taciz Etti Diyerek İftira Attım"

Yeğeni R.H.’yi istismar ettiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan amca, hakim karşısına çıktı. Sanığın yengesi L.H. “İftira attım pişmanım” şeklince itirafta bulununca, tutuklu amca tahliye edildi.

"Çocuğumu Taciz Etti Diyerek İftira Attım"

Kocasinan İlçesi Yenişehir Mahallesinde meydana gelen olayda iddiaya göre yabancı uyruklu W.D’nin ailesi ile M.H.’nin ailesi aynı evde yaşıyordu. Liseye giden yeğeni R.H.’yi istismar ettiği gerekçesiyle yargılanan M.H. hakim karşısına çıktı. 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık M.H. ile müşteki L.H. ve F.H. katıldı. Duruşmada söz alan M.H., “Ben asla yeğenime öyle bir şey yapmadım. Yeğenime sürekli derslerini yapmasını, telefonla oynamamasını söylüyordum, sanırım bana kinliydi. Eşim de bana ‘yengenle anlaşamıyoruz’ diyordu” açıklamasında bulundu.

“PİŞMANIM, İFTİRA ATTIM”

L.H., mahkemede “Ben kızıma iftira et demedim. Ben kızıma babana ‘Amcam beni elledi de’ dedim. Sürekli çocuklara ‘gürültü çıkarmayın. Telefonları verin oynamayın’ diyordu. Kızım babasına söyler bizler de evi ayırırız sandım. Konunun dışarı çıkacağını düşünemedim. İftira attım için pişmanım” dedi. Yargılama sonunda mahkeme heyeti, tutuklu sanık M.H. hakkında tahliye kararı verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER