banner257

Dolandırıcılık Şüphelileri Adliyede

Kayseri’de açtıkları otomobil galerisinde araç alım-satımı yöntemiyle nitelikli dolandırıcılık yaptıkları ve vatandaşlardan 100 milyon TL haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan baba ve 3 oğlunun da aralarında bulunduğu 6 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Dolandırıcılık Şüphelileri Adliyede

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, baba R.Y. ve çocukları G.Y., A.Y. ve S.Y.'nin Kocasinan ilçesi Erkilet Osmangazi Mahallesindeki oto galeri mağazası açtıkları, bu mağaza üzerinden ilk önce piyasada güven sağladıkları, son aylarda ise yapmış oldukları ticari iş ve işlemlerde çek, senet, alım ve satım hususlarında ödemeleri aksatmak suretiyle vatandaşlardan 100 milyon TL haksız kazanç elde ettiğini belirledi.

Baba ve 3 oğlu yurt dışına kaçmak isterken düzenlenen başarılı bir operasyonla gözaltına alınmıştı. Aynı olayla ilgili 2 şüpheli daha gözaltına alındı.

Belirlenen adreste yapılan aramada ise 787 bin lira ve 10 bin Euro para, bin 372 araç satış sözleşmesi, 107 tapu, 70 çek, ruhsatsız tabanca ile ajandalar ve dijital materyaller ele geçirildi.

Gözaltına alınan baba ve 3 oğlu ile diğer 2 şüpheli, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. (1HA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER