Ercan Kimsesiz Cinayetinin Davası Başladı

Kayseri'de, Ercan Kimsesiz'i (33) otomobilde bıçaklayarak öldüren Suriye uyruklu Muhammed Hac Halil'in (22) müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Geniş güvenlik önlemleri alınarak yapılan duruşmada savunma yapan sanık Halil, "Öldürmek istemezdim. Çok pişmanım. Affınıza sığınıyorum" dedi.

Ercan Kimsesiz Cinayetinin Davası Başladı

Olay, geçen yıl 28 Aralık’ta Melikgazi ilçesi Selçuklu Mahallesi Baldöktü Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Ercan Kimsesiz, otomobilinde Suriye uyruklu Muhammed Hac Halil ile bilinmeyen nedenle tartıştı. Tartışma, bıçaklı kavgaya dönüştü. Muhammed Hac Halil., cebinden çıkardığı bıçakla Kimsesiz’i yaraladıktan sonra kaçtı. Yaralanan Kimsesiz, hayatını kaybetti. Olay sonrası çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüpheli Muhammed Hac Halil’i kent merkezinde saklandığı evde yakaladı. Muhammed Hac Halil, geniş güvenlik önlemleri altında getirildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame düzenlendi. Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Suriye uyruklu cinayet sanığı Muhammed Hac Halil hakkında, ‘kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istendi.

Kayseri 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde sanık Muhammed Hac Halil'in yargılanmasına başlandı. Davanın ilk duruşmasında sanık ile ölen Ercan Kimsesiz'in şikayetçi yakınları hazır bulundu. Dava nedeniyle Kayseri Adliyesi çevresi ve bina içerisinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Ercan Kimsesiz ile olaydan önce konuşmak için evine gittiğini anlatan sanık Muhammed Hac Halil, "Ercan, bana amcamın oğlu A. hakkında kötü sözler söyledi. 'Senin bacına da göz koymuş. A.'yı öldür' dedi. Olay günü de tekrar kendisi ile konuşmaya gittim. Yine bana 'A.yı öldür' dedi. Arabaya bindik. Tartıştık. Ercan bıçağı çıkarttı. Bana vuracaktı. Elini kıvırdım, bacağını kestim. Öldürmek istemezdim. Çok pişmanım. Affınıza sığınıyorum" ifadelerini kullandı.

Ölen Ercan Kimsesiz'in yakınları ise, sanığın yalan söylediğini öne sürerek, şikayetçi olduklarını belirtip, en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti verdiği ara karar ile sanık Muhammed Hac Halil'in tutukluluk halinin devamına karar vererek, dinlenmeyen tanıkların zorla getirilmesine ve dosyadaki bazı eksikliklerin giderilmesine hükmederek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER