ESRAR TAŞIYANA 3, YÖNLENDİRENE 5 YIL HAPİS

Elazığ’dan kiraladıkları otomobille İzmir'e uyuşturucu götürürken yakalanan Cem Tamar, 3 yıl 4 ay, onu yönlendirdiği belirtilen İbrahim Ay'a 5 yıl hapis cezası verildi.

ESRAR TAŞIYANA 3, YÖNLENDİRENE 5 YIL HAPİS
Cem Tamar, 7 ay önce Elazığ’da kiraladığı otomobille 9 kilo 100 gram esrarı, İzmir’e götürürken Kayseri–Malatya D-100 karayolunda Kayseri Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) Büro Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. Aracında uyuşturucu madde bulunan Tamar hakkında, Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Evli ve 1 çocuk babası Cem Tamar, karar duruşmasında yaptığı savunmada, sara hastası olduğunu, esrar taşıdığı için pişman olduğunu söyledi.

Cem Tamar, ortağı olduğu ve kendisini yönlendirdiğini iddia ettiği ve halen Elazığ’da bir başka suçtan tutuklu İbrahim Ay ise, ifadesinde suçsuz olduğunu söyledi. Sanıkları dinleyen mahkeme heyeti Cem Tamar'a 3 yıl 4 ay hapis, 166 gün de para cezası verdi. Elazığ cezaevinde yatan ve arkadaşını uyuşturucu ticareti yapmaya ve nakletmeye azmettirdiği söylenen İbrahim Ay'da 5 yıl hapis ve 5 bin TL para cezası veildiğini bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 12:22

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310