banner257

Gazeteciyi ölümle tehdit edenler kim çıktı

Kayseri Yerel Haber Gazetesi Sahibi Ali Türkaslan, ölüm tehdidi aldı. Yaklaşık 1 ay önce kendisinin kullandığı özel aracına 5 adet mermi bırakıldığı öğrenilen Türkaslan’ın Kırşehir otobüs terminalinde bulunan bir ankesörlü telefondan aranarak, gündeme getirdiği bazı haberlerden dolayı öldürülmekle tehdit edildiği öğrenildi.

Gazeteciyi ölümle tehdit edenler kim çıktı

Kayseri Yerel Haber Gazetesi Sahibi Ali Türkaslan, ölüm tehdidi aldı. Yaklaşık 1 ay önce kendisinin kullandığı özel aracına 5 adet mermi bırakıldığı öğrenilen Türkaslan’ın Kırşehir otobüs terminalinde bulunan bir ankesörlü telefondan aranarak, gündeme getirdiği bazı haberlerden dolayı öldürülmekle tehdit edildiği öğrenildi.

3 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

Aldığı tehdit sonrası adli mercilere başvuran Gazeteci Ali Türkaslan’ı tehdit etme olayına karıştığı belirlenen Tayfun Çağrıcı, Adem Ateş ve Abdurrahman Memiş isimli 3 şahıs,Kayseri Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Önceki gün Kayseri 1. Sulh Ceza Hakimliği’nde mahkemeye çıkarılan şahıslardan Tayfun Çağrıcı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TEHDİT EDEN ŞAHISLAR BEKAŞ İNŞAAT’TA YAKALANDI

Söz konusu şahıslar Bekaş İnşaat A.Ş.’de polislerin yaptığı baskında yakalandı. Şüphelilerin Bekaş İnşaat çalışanları olduğu ve tutuklanan Tayfun Çağrıcı isimli şahsın ise Bekaş İnşaat AŞ.’nin Sahibi ve AKP Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Bekir Karahasanoğlu’nun özel koruması olduğu öne sürüldü.

KADIN AVUKATI DA TEHDİT ETMİŞLER

Diğer yandan gözaltına alınan şahısların Ankara Barosu’na kayıtlı Nihan Koç isimli avukatı da aynı gün ve aynı saatte tehdit ettikleri tespit edildi. Söz konusu avukatın da konuya ilişkin adli mercilere şikâyette bulunduğu belirlendi. Ankara’da tehdit edilen Avukat Koç’un Bekaş İnşat AŞ'nin yüzde 10'luk hissesini icra kanalıyla satışa çıkaran Haydar Dündar isimli şahsın avukatı olduğu belirtildi.

“BEKİR KARAHASANOĞLU’NUN AZMETTİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Olaya ilişkin açıklamalarda bulunan Gazeteci Ali Türkaslan, kendisini tehdit eden ve olaya karışan 3 şahsı da tanımadığını belirterek, bu insanları doğrudan Bekaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu’nun azmettirdiğini düşündüğünü söyledi.

Gazeteci Türkaslan sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Gözaltına alınan ve tutuklanan şahısları hiç görmedim tanımam. Onlarla doğrudan veya dolaylı yoldan hiçbir husumetimde yoktur! Bekaş İnşaat’ın Sahibi Bekir Karahasanoğlu’nu ise Kayseri’nin en büyük FETÖ/PDY dava dosyasındaki en azılı FETÖ’cülerle yan yana gelip oturmalara katıldığını belgeleyen malum fotoğrafından sonra daha iyi tanıdım! Bekaş İnşaat ve Bekir Karahasanoğlu hakkında geçmişte yayınladığım bu tür haberler olduğu gibi son 1 ay içerisinde de Kayseri 1. İcra Dairesi’nce yüzde 10’luk kısmı satışa çıkarılan Bekaş İnşaat AŞ hakkında da ‘BEKAŞ’A İCRA ŞOKU’ şeklinde bir başka haber kaleme almıştım. Tamamen belgelere dayandırarak yazdığım bu haber, sanırım Sayın Bekir Karahasanoğlu’nu çok kızdırmış olmalı.

En başta da söylediğim gibi beni telefonla arayarak öldürmekle tehdit edip tutuklanan Tayfun Çağrıcı’yı ve ona aracılık eden Adem Ateş ve Abdurrahman Memişisimli şahıslarla hiçbir husumetim yok. Sorgulanan arkadaşlar benim Kayserispor hakkında tek satır yazım yokken, Kayserispor’u bahane etmişler! Telefonumu Kayseri Yerel Haber’in ofisini arayarak aldıklarını söylemişler ama benim hali hazırda bir ofisim bile yok. Benimle birlikte aynı kişilerce, aynı gün, aynı saat ve aynı yöntemle tehdit edilen Ankara Barosu Avukatı Nihan Koç hanımın şikâyetine ne diyeceksiniz? Bu insanları doğrudan Bekir Karahasanoğlu’nun azmettirdiğini düşünüyorum. Zanlılar ortaya çıkınca, Bekir Karahasanoğlu ve diğer şirket yöneticileri hakkında da işlem yapılması istemiyle Cumhuriyet Savcılığı’na ek bir ifade verdim bekliyorum. Yüce Türk Adaleti’ne ve Bağımsız Hakim ile Savcılarımıza güveniyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310