banner257

HER SİGARAYI İÇMEYİN!

Son yıllarda sigara kullanımının artmasıyla birlikte fiyatlarında da büyük bir artış gözlendi. Bu sebeple de kaçak sigara kullanımında büyük bir artış görüldü.

HER SİGARAYI İÇMEYİN!

Kayseri Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyon sonucu 115 bin paket kaçak sigara ele geçirildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Ekipleri tarafından Kayseri-Malatya karayolu üzerinde durdurulan 63 plakalı araçta yapılan aramada 115 bin paket kaçak sigara ele geçirildiği belirtti.

Açıklamada, araçta bulunan DU ve MŞU'nun yakalandığı haklarında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na göre işlem yapılarak, mahkemeye gönderildiklmeri ifade edildi

KAÇAK SİGARANIN İÇERİSİNDE NE OLDUĞU BELLİ DEĞİL

Son yıllarda sigaradan alınan verginin yükselmesi ve buna bağlı olarak sigara fiyatlarının yükselmesi nedeniyle kaçak sigaraya olan rağbet git gide arttı. Sigaraya yapılan her zam tiryakileri üzerken, kaçakçıların yüzünü güldürdü. En ucuz sigaranın 6 lira gibi bir rakama satılırken, kaçak sigaralar neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Bu da tiryakileri alternatif sigara markalarına yöneltiyor. Uzmanla, bu sigaraların hiç bir denetimi olmadğını ve içinde ne olduğu belli olmadığını söylüyor.

Bunun yanı sıra uzmanlar tarafından sigaranın içinde 5 bine yakın kimyasal ve zehirli maddenin bulunduğu ve bu şekilde yapılan taklit sigaraların içinde zehirli kimyasalların yaklaşık 5 kat daha fazla olduğunu tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner306