banner257

KAYSERİ'DE RUS KAÇAKLAR ARANIYOR

Kayseri’de Hacılar İlçesi Geçici Gönderme Merkezinde kalan 4 Rus vatandaşından 3’ü sınır dışı edilmemek, Türkiye’de kalmak için dün gece kaçtı.

KAYSERİ'DE  RUS KAÇAKLAR ARANIYOR

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, Hacılar ilçesindeki Geçici Gönderme Merkezinde 7 aydır kalan ve dün gece kamptan ayrılan 3 Rus vatandaşının El Kaide bağlantılı El Nusra üyesinde oldukları iddialarının gerçek olmadığını bildirdi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Kilis’den Suriye’ye geçmek isterken yakalanan ve bir başka ülkeye veya kendi ülkelerine gönderilmek üzere Kayseri’nin Hacılar ilçesindeki Geçici Gönderme Merkezinde tutulan 4 Rus vatandaşından 3’ünün merkezden dün gece ayrıldıklarını belirtti.

Yetkililer, ’’Bu kişilerin El Kaide veya El Nusra gibi örgütlerle ilişkileri olduğuna dair bilgi ve belge bulunmamaktadır. Türkiye’yi çok sevdiklerini ve burada kalmak istediklerini daha öncede ifade eden ve Hacılar Geçici Toplama Merkezinde bir süreden beri konaklayan kişilerden 3 Rus vatandaşı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden gelen yazı uyarınca sınır dışı edileceklerini öğrendikten sonra, ülkemizden ayrılmamak ve sınır dışı edilmemek adına dün gece Geçici Barınma merkezinden ayrılmış, 1 Rus vatandaşı ise burada kalmıştır. Merkezden ayrılan kişilerle ilgili bu güne dek herhangi bir adli ve hukuksal işleme başvurulmamıştır. İlgili kişilerin herhangi bir suça karışmadıkları da belirlenmiştir. Adı geçen kişiler daha önce Türkiye’de aileleriyle birlikte kalmak istediklerini gerek Kayseri polisi, gerekse Göç İdaresine ifade etmişlerdir’’ dediler
 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner306