banner257

OĞLUNA TOKAT ATAN BABAYA PARA CEZASI

Uyuşturucu kullanıcısı olduğunu iddia ettiği oğlu K.Y.'yi, tokat atarak darp ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan baba T.Y., 2 bin 240 TL para cezasına çarptırdı.

OĞLUNA TOKAT ATAN BABAYA PARA CEZASI

Olay, geçen yıl 17 Eylül'de meydana geldi. İddiaya göre, baba T.Y., uyuşturucu kullandığını öğrendiği oğlu K.Y. ile tartışmaya başladı. Çıkan tartışma sonrası oğlu K.Y.'ye tokat atarak yaraladığı iddia edilen şüpheli baba T.Y. hakkında 'basit yaralama' suçundan dava açıldı. Kayseri 12'nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında sanık baba ile müşteki oğlu hazır bulundu. Şikayetçi olmadığını söyleyen K.Y., "Babam bana tokat attı. Ancak, olaya ben sebebiyet verdim. Ben agresif hareketler yaptım. Olay da bu yüzden oldu" dedi.

Oğluna tokat attığını kabul eden sanık baba T.Y. ise, "Oğlumun uyuşturucu kullandığını öğrendim. Aramızda bu yüzden tartışma çıktı. Oğlum bana bağırdığı için ben de kendisine gelmesi amacıyla iki tokat attım. Takdir sizin" ifadelerini kullandı.

Mahkeme hakimi Birol Küçük, sanık T.Y.'yi, 'basit yaralama' suçundan 112 adli gün karşılığı 2 bin 240 TL para cezasına çarptırdı. Hakim, sanığın cezasını ertelemedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 23:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk Doğrusöyleyen
Cenk Doğrusöyleyen - 6 ay Önce

Öğretmeni, polisi şimdi de babaları şamar oğlanına çevirdiniz. Gençlik mahvoldu. Yeni nesil çocuklar da bir acayip oldu. Bu Avrupa'nın kanunları bize göre değil. Neden anlamıyorsunuz?

SIRADAKİ HABER