Şantaj Operasyonunda 3 Kişi Gözaltına Alındı

Kayseri’de polis ekiplerince gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda kendisini polis olarak tanıtıp iş insanlarını tehdit ederek, şantaj yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 1’i tutuklandı, 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şantaj Operasyonunda 3 Kişi Gözaltına Alındı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü Organize Büro Amirliği ekiplerince kendisini polis olarak tanıtıp, iş insanlarının kadınlar ile yaptıkları özel görüşmeleri kayıt altına alarak tehdit ve şantaj ile nitelikli yağma suçu işleyerek haksız kazanç elde edildiği tespit edilmişti.

Bu kapsamda polis ekiplerinin 7 ayrı adrese düzenlediği eş zamanlı yapılan operasyonda, 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet telsiz ele geçirilerek, olayla ilgili olduğu düşünülen M.S., H.D. ve Y.E.S. isimli şüpheliler gözaltına alınmıştı.

Olay ile ilgili gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkeme, yakalanan 3 kişiden 1’inin tutuklanmasına karar verirken, 2 kişinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hüküm verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER