banner257

"SARI KEMAL ÇETESİ"NE BÜYÜK OPERASYON

Kayseri'de polis, çok sayıda hırsızlık olayını gerçekleştirdiği iddia edilen çeribaşı 'Sarı Kemal' çetesini çökertti. Aralarında 'Sarı Kemal' lakaplı K.T.'nin de bulunduğu 27 kişi 8 tüfek, 2 tabanca ve çok sayıda çalıntı malla birlikte gözaltına alındı.


Kayseri merkezli hırsızlık şebekesine karşı 21 ilde 11 aydır sürdürülen operasyonlarda 52 şüpheli gözaltına alınmış bunlardan 12'si tutuklanmıştı. Bu kişilerin ifadelerinden yola çıkan polis, Kayseri'de 66 hırsızlık olayını gerçekleştirdiği gerekçesiyle çeribaşı 'Sarı Kemal' çetesine de operasyon düzenledi.

66 HIRSIZLIK OLAYI
Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri nitelikli hırsızlık, hırsızlığa teşebbüs, konut mahremiyetini ihlal suçlarından çete iddiasıyla devam eden soruşturmada, 66 hırsızlık olayının Kayseri’de 'Sarı Kemal' lakabıyla bilinen eski haymatlos ve çeribaşı 46 yaşındaki K.T. ile adamları tarafından gerçekleştirildiğini belirledi.


27 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Polis dün sabaha karşı Melikgazi, Kocasinan ve Talas ilçelerinde önceden belirlenen 26 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. 'Sarı Kemal' olarak bilinen örgüt yöneticisinin evin barbeküsünde, odalardan birinde duvara gizlenmiş ve monte edilmiş, bahçedeki asmaya naylon poşetler içine konularak asılmış çok sayıda silah, tüfek ve mermi de ele geçirildi. Gözaltına alınan 27 kişiden 4'ü hakkında, çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası olması nedeniyle yakalama kararı bulunduğu belirlendi.

Kayseri Emniyet Müdürü Mustafa Kulular, "Suç örgütlerine kentte göz açtırmamaya kararlıyız. Gözaltına alınan 27 çete üyesi ifadeleri alındıktan sonra nöbetçi mahkemeye çıkarılacaklar’’ dedi

Öte yandan, 2006 yılı kasım ayında Kayseri'de, 'Sarı Kemal' olarak bilinen çeribaşı K.T'nin villasında hırsızlık ve çalıntı otomobil konusunda arama yapmış; ruhsattaki bilgileri birbirini tutmayan 2 Mercedes marka otomobile incelenmek üzere el koymuştu. İhbar üzerine villada herhangi bir hırsızlık malına rastlamamış, K.T'ın hırsızlıktan sabıkası olmadığı ancak, yakınlarının sık sık hırsızlık olaylarına karışması nedeniyle operasyon yapıldığı ileri sürülmüştü.

 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266