banner257

Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü basarak polisin burnunu kıran AKP’li tutuklandı

Kayseri Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü basarak bir polisin burnunu kıran AKP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hakan Korkmaz, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü basarak polisin burnunu kıran AKP’li tutuklandı

Kayseri Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü dün AKP İlçe Gençlik Kolları Hakan Korkmaz ve beraberindeki kişiler tarafından basıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis Fahri Ç, darp edilerek burnu kırıldı.

Edinilen bilgiye göre, olay sonrası gözaltına alınan beş kişiden AKP Tomarza Gençlik Kolları Başkanı Hakan Korkmaz, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"SEN BENİ NASIL TANIMAZSIN"

Dün öğle saatlerinde Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bir işlem için giden Hakan Korkmaz’a kapıdaki görevli polis memuru Fahri Ç. kimliğini sordu.

Bu gelişme üzerine Korkmaz, “Sen benim kim olduğumu bilmiyor musun, beni nasıl tanımazsın?” dedi.

Polis memurunun kimliği göstermeden içeriye giremeyeceğini söylemesi üzerine Hakan Korkmaz, Emniyet’e 4 arkadaşını çağırdı. Sonrasında kapıda görevli polis memurlarına saldıran grup, polis memuru Fahri Ç’yi darp ederek burnunu kırdı.

KAYSERİ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Kayseri Valiliği, söz konusu olayla ilgili açıklama yaptı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"30 Ağustoa 2022 tarihinde akşam saatlerinde İlçe Emniyet Amirliği girişinde bir sitasi partinin gençlik kolları yönetiminde bulunan şahıs ile karakol girişinde görevli polis memuru arasında arbede yaşanmıştır. Karakolda görevli diğer personelin müdahalesi ile şahıs gözaltına alınmıştır. Yaralanan polis memuru, doktor raporu alarak ilgili mercilere şikayette bulunmuştur.

Konunun birimlerimize iletildiği andan itibaren yasal sistemin işletilmesi sağlanmıştır. Emniyette ifadesi alınan şahıs savcılık tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye çıkartılmıştır. Çıkartıldığı mahkemece tutuklanan şahıs ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir. Şahsın yargılanması tutukluluk haliyle devam etmektedir.

Kayseri Valiliği olarak konuyu takip etmekte olduğumuzu, hiçbir suretle ve hiçbir gerekçeyle milletimizin huzuru için fedakârca görev yapan emniyet çalışanlarımıza yapılan bu menfur saldırıyı hoş görmediğimizi ve konunun takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla bildiririz."

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2022, 23:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan Iraz
Kaan Iraz - 1 ay Önce

Polise el kaldiran akp li olunca milliyetciler nereye gider acaba...

SIRADAKİ HABER