banner257

ÜST ÜSTE DOLANDIRICILIĞA 4 YIL HAPİS

Kayseri’de üç kişiyi dolandırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan 55 yaşındaki Ali Pamuk, 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce 4 yıl 7 ay hapis ve 2 bin 740 lira adli para cezasına çarptırıldı.

ÜST ÜSTE DOLANDIRICILIĞA 4 YIL HAPİS

Olay, merkez Kocasinan İlçesi Cumhuriyet Meydanı’nda bir çay ocağında meydana geldi.

İddiaya göre, ilk olayda çay ocağında oturan Kenan Gündüz’ün yanına gelen Ali Pamuk, kendisini Melikgazi Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler çalışanı olarak tanıtıp, iş bulacağını belirterek, dosya masrafı için 270 lira aldı. Gündüz, Pamuk'tan bir daha haber alamayınca dolandırıldığını belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ahmet Çöteli ve Kaptan Tam da Pamuk tarafından aynı şekilde dolandırıldıklarını öne sürerek şikayetçi oldu.

3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Kenan Gündüz ile Ahmet Çöteli hazır bulunurken, Kaptan Tam ise katılmadı. Sanık Pamuk ise, duruşmaya bir başka suçtan dolayı tutuklu olması nedeniyle, görüntülü video sistemiyle katıldı. Sanık Pamuk, kimseyi dolandırmadığını söyledi.

Mahkeme heyeti, üç ayrı 'dolandırıcılık’ suçlamasıyla yargılanan sanık hakkında, toplamda 4 yıl, 7 ay hapis ve 2 bin 740 lira adli para cezası kararı verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER