banner257

YASA DIŞI AV PAHALIYA MAL OLDU!

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü (DKMP) ve İncesu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri gelen ihbar üzerine yasa dışı av yapan yabancı uyruklu 2 kişiyi suçüstü yakaladı. Şahıslara toplam 50 bin 500 lira para cezası uygulandı.

YASA DIŞI AV PAHALIYA MAL OLDU!

Kayseri DKMP ve İncesu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Hürmetiçi Sazlığı Sulak Alanı’nda kaçak avcılık yapıldığı yönündeki gelen ihbar üzerine harekete geçti. Bölgeye gelen ekipler, kurmuş oldukları örme tuzaklar ve canlı mührelerle yasa dışı şahin avlamaya çalışan yabancı uyruklu 2 kişi tespit edildi. Ekipleri görünce kaçmaya çalışan şahıslar kısa sürede yakalandı.

Kaçak avcıların av esnasında kullanmış oldukları 4 şahin başlığı, 15 örme tuzak, tel kafes; mühre olarak kullanılan 4 canlı güvercin, 1 tarla faresi, 2 kerkenez ve 2 ölü serçe kuşuna el konuldu. Ayrıca av esnasında kullanılan motosiklete de mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el konuldu.

Yasadışı avda kullanılan kafes ve tuzaklar imha edilirken, canlı mühreler sağlık kontrollerinin ardından yeniden doğal yaşam alanlarına bırakıldı. Kaçak av yapan yabancı uyruklu 2 kişi hakkında ise 14 bin lirası idari 36 bin 500 lirası tazminat olmak üzere toplam 50 bin 500 lira para cezası uygulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER