Benim Pancarla Alakam Sadece Ve Sadece Çayıma Attığım Şeker Kadardır!

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi bildiğiniz üzere 7 Temmuz 2021 Çarşamba günü genel kurul yaptı. Genel kuruldan ziyade orada yaşanan kavgalar, bıçaklama ve darp olayları konuşulmuştu. Eski Başkan Vedat Ali Özışık’ın oğlu bıçakla yaralanmıştı. Çiftçiler bir birine girmişti, salon karışmıştı. Salona çiftçi olmayan kişilerin alındığı söylentileri gündeme bomba gibi düşmüştü.

Daha yapılan genel kurulun yankıları devam ederken iki gün önce Kayseri Şeker Fabrikası Güvenlik Müdürü Eski Polis Cengiz Öztoprak’ın Başkan Adayı Erkan Öztürk’le bir birine girdiği ve Reşat Vural Polis Merkezi’nde ifade vermeye geldikleri bilgisini aldım. Bunun üzerine haber yapmak, görüntü çekmek ve röportaj yapmak için Reşat Vural Polis Merkezi önüne giderek tarafların ifade verip çıkmasını bekledim.

İlk olarak ifade verip çıkan Kayseri Şeker Fabrikası Güvenlik Müdürü Eski Polis Cengiz Öztoprak’ın görüntüsünü çekerken eli ile fotoğraf makinemin objektifini kapatmak istedi. Cengiz Öztoprak, bu hareketi yaptıktan sonra yanında gelen diğer şahıslar artık Cengiz Öztoprak’ın neyi iseler bilmiyorum hakaret ederek bana saldırdı, fotoğraf makinemi almaya çalıştılar ve beni tehdit ettiler.

Öncelikle şunu belirteyim, benim pancarla alakam sadece ve sadece çayıma attığım şeker kadardır!

Memleketin bunca sorunu varken, kamu adına toplumu bilinçlendirmek vazifesinde olan gazetecilerin darp edilmesi, tehdit edilmesi, görevini ifa etmeye çalışan muhabirlerin engellenmesi de neyin nesi?

Hemde güpegündüz, kameraların ve polis karakolunun önünde.

Nereden çıkıyor bu iş?

Allah’a şükürler olsun ki yara almadan atlattım.

Evet, panikledim, korktum!

Gece gelip beni evimden alacaklarını söylediler!

Aileme bir zarar verecekler mi, işe geldiğimde aileme bir zarar verirler mi acaba diye endişe duyuyorum, korkuyorum!

Olayın sonrasında gittim şikâyetçi oldum. Olay adli mercilere ulaştığında gerekli işlemlerin yapılacağından hiçbir şüphem yok.

Eyyy Cengiz Öztoprak!

Anayasal hak olan, halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlamaya veya engellemeye çalışmak senin gibi eski bir polise yakıştı mı?

Sen kendine yakıştırabildin mi bu yaptıklarını?

Sen fotoğraf makinemin objektifini kapatmaya çalıştıktan sonra orada bana hakaretler eden, elimden fotoğraf makinemi almaya çalışan, tehditler savuran şahıslarla Kayseri Şeker’in ne gibi bağlantısı var?

Buradan tüm gazeteci arkadaşlarıma, meslektaşlarıma, küçüklerime ve büyüklerime sesleniyorum!

Evet, belki de çoğunuz bugün benim durumuma düşüyorsunuzdur. Ailelerimizi düşününce, hadi biz önemli değiliz de ailelerimiz ne olacak diye korkup şikâyetçi bile olamıyoruz, şikâyetçi bile olmak istemiyoruz.

Ama bu tarz bir durumla karşılarsak şikâyetçi olmalıyız. Olmalıyız ki; tehdit eden, darp eden, bu tarz kişiler gerekli cezaları almalı.

Olay adliyeye intikal ettiğinde gerekli kişilerin yargı önünde hesap vereceğine güvenim tam.

NOT: Yaşadığım bu olayla alakalı arayarak ve mesaj atarak geçmiş olsun dileklerini ileten tüm değerli gönül dostlarıma, ağabeylerime, ablalarıma, kardeşlerime teşekkür ederim.

YORUM EKLE