banner257

CHP’DE NELER OLUYOR? KİM BU ÜMİT ÖZER?

CHP’DE NELER OLUYOR?

KİM BU ÜMİT ÖZER?

CHP Genel Merkezinin yer yerinden oynasa, dünya ters dönse dahi sorgulamaktan, soruşturmaktan, inceletmekten, ilgilenmekten kendi ağırlığını bir türlü ortaya koyamamasından kaynaklanan bir durum var ortada. Mesela Çetin Arık için bu alan yabancıdır. Köklü bir Cumhuriyet Halk Partili değildir? Siyasi yetersizliklerini dile getiren Sosyal Demokratları DİSİPLİNE sevkettikleri iddiası aşikâr olan vekil ve İl Başkanın bu tutum ve davranışları hazımsızlık, sindirememe takıntı gibi bir şeydir; Bize düşende bir gazeteci olarak Parti içerisinde neler olup bittiğini sorgulayıp yazmak ve yazarken de yorumlarını katmak!

Ehli olmayan ve Altıok’u tam tahlil edemeyenlerin elinde örselenen, hırpalanan CHP bir gün herkese lazım olacaktır. İçini boşaltmayın? Benzer durum bir başka partide var mı yok? Ben de CHP içi siyaseti, kulisleri merak ettim, öğrenmek ve sorgulamak vede yazmak istedim. Çoğu gazeteci ve yazarın umurunda bile değil bu işler ama işte benim için durum tam tersidir. Bağımsız ve kamuoyunun haber alma hakkına saygı duyan bir gazeteci olmamın gereği olarak Anamuhalefet partisinde olup biten gelişmelere değinmek istedim. Demokrasiyi benimsemiş bir gazeteci olduğumdan mı yoksa, demokrasilerde lazım olduğuna inandığımız güçlü bir Anamuhalefet partisine mi, neredeyse tamamı Cumhuriyete gönül verdiğinden mi bilmiyorum. Ama gerçeğim şudur ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti benim vazgeçilmezimdir.

Hülasa... Bundan hareketle elimden geldiğince takip etmeye gayret ederim CHP’nin kongrelerini, kurultaylarını filan. Ancak geçen hafta tartışmalara yol açan disiplin meselesinin aslını astarını anlamış değiliz. Ümit Özer’in seçildiği Kayseri İl Başkanlığı kongresinden sonra ipler kimin eline verildi, kim ve kimler Hacivat-Karagöz gölge oyunu oynatıyor yada oynuyor anlamış değiliz. Ama takip ediyorum. Öncesinde ve sonrasında neler olup bittiğini güvendiğim CHP’li kaynaklarımdan elimden geldiğince öğrenmeye çalışıyorum.

Bir kere şunu söyleyeyim: Kayseri İl ve İlçe Örgütleri çok fena çalkalanıyor. Örgüt ikiye değil, neredeyse dörde filan bölünmüş durumda. Bir önceki başkan ve başkanlar döneminde olmayan olgular ortaya çıktı. Sosyal demokratların son günlerde büyük bir hayal kırıklığı yaşadığı ve Özer’e seçimi kazandıran unsurların, dinamiklerin neler olduğunun parti içerisinde ve Sosyal Demokrat çevrelerde hararetle tartışıldığı iddia ediliyor.

YORUM EKLE

banner310

banner289

banner312

banner306