banner232
banner236
Çok geçmeden yeniden Kurtuluş mücadelesinin başlama aşamasına geçilmelidir. Görünen odur ki artık bilinen yöntemlerden de sonuç çıkmayacaktır. Uzun uzun yazmayı, yeni yeni teoriler yapmayı gerektirmeyecek kadar açıktır. Hele de AB den kopma NATO’yu değerlendirme sürecine girilmişse zaman uygundur.  Minare kılıfına sığdırılmış, kamuoyu aldatılmıştır. Mevcut iktidar ve yandaşları Türkiye’yi krizlerle, bölüp parçalayacak ,savaşlara sürükleyecek noktaya bilerek ve isteyerek getirmişlerdir. Her konuda Atatürk’e, Cumhuriyet’e saldıranlar, bu yetmedi daha beterini darbeye teşebbüs ettiren Katakulli oyun, sandığımızdan daha büyüktür. İhanet ve delalet başka türlü anlatılamaz. Üst akıl emperyalist ABD +NATO’dur. Söz halkın gerçek öncülerine, Cumhuriyet ve Atatürkçü büyük çoğunluğa düşmüştür. Bir adım ileri çıkacak yüreklere, cesarete ihtiyaç vardır. Cumhuriyet Cephesi kurulmalı ve 1923 ayarlarına geri dönmenin mevziisine geçilmelidir. Bir nevi ikinci seferberlik anı gelmiştir. Bu işin öncülüğü CHP’ye daha uygundur. Laik Cumhuriyet ve altı okun gerekçelerini sıralayıp cepheyi kurmalıdır. İçinde bulunduğumuz hal, mevcut durumun açık beyandır. Ayarlara geri dönmenin açık adresi Cumhuriyet Cephesi olmalıdır. MHP’nin içine düştüğü bunalım, terörün tırmandırılması , darbe girişiminin çarpıtılması, Ortadoğu’daki kriz, bölünme tehlikesi, Başkanlık ve Yeni Anayasa çelişkilerine çözüm; dışarda kalan Cumhuriyetçiler, Atatürkçüler, Demokratlar ile birlikte mevcut krizi engellemenin tek yolu, tek adresi olabilecek Cumhuriyet Cephesini inşa etmektir. Özellikle CHP önderliği bunu yapmalıdır. Gün itibarı ile Cumhuriyet Cephesini ertelemek, savsaklamak önümüzdeki dönemde ülkenin daha büyük sorunlara muhatap kalacağının göstergesi olacaktır. Bunun sorumlusu önlem almamış çözüm aramamış herkesindir. Her başarı bir risk denemesinin sonucudur. Bildiklerimiz ve yapılanlar çıkış yolu, kararımızı etkilemiyorsa, iktidar açısından tamda böyledir. Çaresiz ve bitap kalmışınız demektir ki, hal ve durum öyle görünüyor. Çare Cumhuriyet Cephesindedir, Cumhuriyet Cephesi kurulmak zorundadır. Olma ihtimali olmayan bir başka öneri de AKP +CHP koalisyon hükûmetidir. Ne yazık ki iktidar bunun gölgesine bile yakın değildir. Yok saymak daha uygundur. AKP Erdoğan’la mevcut MHP’nin bir bölümünü yanına alıp fütursuzluklarına devam etme arzusu ve hayali üzerine çalışmaktadır. Bilinen yönüyle AKP ve Erdoğan, iktidarı ve rant için her şeyi yapabilecekleri ortadır.
Acaba sorusunu bir tür aklına getiremeyen bir mantalite, her yol mubah anlayışına -çöküşüne girmiştir.
 Eğer bir yerimiz açıyor ve de yüreğimizin sesini dinliyor isek, mevcut durumu değerlendirip çıkış yolu bulmak zorundayız. Buda Cumhuriyet Cephesi ile mümkündür. Madem toplumu o yönde bu konuda algılarla bölmek, ülkeyi parçalamak istiyorlar bunun panzehiri, Cumhuriyet Cephesidir. Cumhuriyetçiler, Atatürkçüler, laikler Cumhuriyet Cephesine yönlendirilmeli birleşmenin mücadelenin sinerjisi Cumhuriyet Cephesi olmalıdır. Atatürk düşmanlarına, Cumhuriyet düşmanlarına, laiklik karşıtlarına Cumhuriyet Cephesinden cevap verilmeli iktidara yürünmeli... Cumhuriyetin 1923 ayarları tesis ve temin edilmelidir. Suçlular -yasaları çiğneyenler, rüşvetçiler, darbe girişimcileri kanun önünde hesap vermelidir. Ulusun kurtuluşunda uzlaşma yoktur. Laf ebeliği, gevezelik, idare-i maslahatçılık yoktur. Atatürkçülük vardır, Devrim vardır, ödünsüz mücadele vardır. Bağımsızlık vardır, laiklik vardır, kazanılmış haklar vardır. Velhasıl cumhuriyet vardır. Geriye değil ileri gitmek, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak vardır. Savunucuları da Cumhuriyet Cephesi’nde yerini almak zorundadır. Bu cephede olmayanlar; bilin ki Atatürk laiklik ve Cumhuriyet düşmanı haindirler. Saflaşma buradan başlatılmalıdır. İçinde bulunduğumuz tehlikeden çözüm çıkartma ani gelmiştir. Kafaları karıştırmadan, armudun sapı, üzümün çöpü demeden; Cumhuriyet Cephesinde toplanmalıdır. İç ve dış tehditlere karşı krizlerden savaştan terörden çıkış yolu Cumhuriyet Cephesi olacaktır. Ülkelerinde bu terbiyesiz ve korkakların çoğunlukta olduğunu biliyordu. Yine de karanlıklara mum yakmaktan vazgeçmediler. İşbirlikçi hainlerin yolu belli. Ya korkakların, onları sadece ihanet değil korkaklıkta öldürür. Ey sessiz seyirciler, ayağınızın altındaki topraktan, gözüne baktığınız çocuklarınızdan utanmıyor musunuz? Çözüm çıkış yolu, NATO’dan ve AB’den ayrılmanın zamanı Bağımsız Demokratik Türkiye için, Cumhuriyet Cephesinin hayata geçirilmesidir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.