Başkan Palancıoğlu: “Türkiye’de En Çok Okul Yapan Belediyeyiz”

3 yıl içerisinde 14 yeni okul kazandıran Melikgazi Belediyesi, 50. Yıl Dedeman İmamhatip Okulu Yeni Alan-Bina Taşınma ile Fen ve Teknoloji İmamhatip Proje Lisesi Protokol Törenini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin katılımları ile gerçekleştirdi.

Başkan Palancıoğlu: “Türkiye’de En Çok Okul Yapan Belediyeyiz”

Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İl Millî Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ülke, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak ve davetliler katıldı.

Melikgazi olarak her alanda yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bu okul hariç tam 14 tane okul yapıyoruz. Zannediyorum Türkiye’de en çok okul yapan belediyeyiz. Dolayısıyla eğitime büyük bir destek veriyoruz. Burada modelimiz Kayseri ve Mehmet Özhaseki modeli. Kayseri belediyecilik açısından birçok ilden açık ara öndedir. Bizde Kayseri’de okul, cami, sağlık ocağı, sosyal tesisler yapıyoruz. Burada yapacağımız protokol kapsamında ömrünü tamamlamış olan güzide okulumuz, 50. Yıl Dedeman İmamhatip Okulunu Kayseri’nin en büyük okuluna taşıyacağız. Şehir dinamik olduğu için eskiyor. Belli bir süre sonra popülerliği bitiyor. Bu bina 60 yılı geçgin bir süredir hizmette ve artık çok yıprandı. Burası 32 derslikli, istendiğinde 50 derslik olacak kapasitede ve atölyelerimiz var. Şehir merkezinde taşımalı eğitimin verildiği, çevresinde otopark ve trafik sorununun yaşandığı, gürültü kirliliğinin olduğu yerden Dedeman Okulumuzu böyle güzel bir okula taşıyoruz. Verdiği destekler için Mehmet Özhaseki Bakanımıza ve Memduh Başkanımıza çok teşekkür ederim. Okulumuzu bugün Milli Eğitime teslim ediyoruz. Hayırlı mübarek olsun. Burada ilave olarak Fen ve Teknoloji Lisesi projemizi de hayata geçiriyoruz. Burada robotikten, yazılıma, kodlamaya kadar çeşitli teknoloji atölyeleri olacak. Buradan ARGE yapacak gençlerimiz yetişecek. Bizde her türlü desteği vereceğiz.” dedi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri’nin en büyük okulunun devir tesliminde bulunmaktan dolayı oldukça mutluyum. Çok heyecan verici. İnsanı büyüleyen bir okul. Her şeyi ile öğrencilerimiz için tasarlanmış. Aslında bu okulları yapmak bizim görevimiz ama belediye başkanlarımız sağolsun her şeyi yapıyor yükümüzü azaltıyorlar. Ben bu Kayseri modelini çok sevdim. Okulumuz Kayserimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Okulun birçok kişinin emeği ile yapıldığını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ise, “Ziya Selçuk Bakanımızın desteği ile verdiğimiz mücadele bugün burada hayırla bitiyor. Memduh Başkanımız çok emek verdi başladı, Mustafa başkanımıza da büyük bir mücadele ile okulu son haline getirdi. Eğitim camiamıza hayırlı mübarek olsun.” diye belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER