banner257

Büyükşehir Bosna'ya da Örnek Oluyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin, ülkemizin yurtdışındaki kültür kuruluşu olan Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte Bosna’da açmış olduğu KAYMEK Kursları, 11’inci yılında yeni dönemi açtı. Kardeş şehrimiz Mostar şehrinde açılan kurslara yeni dönemde 180 kursiyer katılıyor.

Büyükşehir Bosna'ya da Örnek Oluyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Bosna Hersek’in Mostar şehrindeki KAYMEK kurslarıyla Boşnak, Sırp ve Hırvat vatandaşlar arasında barış köprüsü olamaya devam ediyor. Mostar’da yeni dönemi açan KAYMEK, Hüsn-ü Hat, Rokoko, Kırk Yama, Kağıt Telkari, Ebru gibi branşlarda 180 kursiyere eğitim veriyor.

DOSTLUĞA KAYMEK KATKISI

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türk dilini, kültürünü ve sanatını tanıtmak, Türkiye'nin diğer ülkeler ile dostluğunu geliştirmek ve kültürel alışverişini arttırmak amacıyla devletimiz tarafından kurulan Yunus Emre Enstitüsü ile önemli bir çalışma yaptıklarını söyledi. 2006 yılında Yunus Emre Enstitüsü ile MOSTAR’da açtıkları KAYMEK kurslarının tüm büyükşehirlere örnek gösterildiğini vurgulayan Başkan Çelik, her alanda olduğu gibi yurtdışında da örnek çalışmalar yapmaya devam ettiklerini kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, KAYMEK’in geçen yıl Mostar’daki kurslarda yaklaşık 1000 kursiyere eğitim verdiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310