banner257

En İyi 10’uncu Vakıf Üniversitesi Oldu

Kayseri'deki Melikşah Üniversitesi, 'Girişimci ve yenilikçi üniversite endeksi' sıralamasında, vakıf üniversiteleri arasında 10’uncu sıraya yükseldi.

En İyi 10’uncu Vakıf Üniversitesi Oldu
Kayseri'deki Melikşah Üniversitesi, 'Girişimci ve yenilikçi üniversite endeksi' sıralamasında, vakıf üniversiteleri arasında 10’uncu sıraya yükseldi. TÜBİTAK tarafından belirlenen, bu yılki sıralamada, 4 basamak yükselen Melikşah Üniversitesi, vakıf üniversiteleri arasında 10’uncu sırada yer alırken, Türkiye’deki 189 üniversite içerisinde de, en başarılı 34’üncü üniversite oldu. Yeni kurulan bir üniversite olmalarına rağmen, başarılı bir çizgide ilerlediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Mahmut Mat, şöyle konuştu: 

"Bu sene ikinci mezunlarımızı verdik. Endekste mezun olan öğrencilerin kurdukları firma sayıları, burada çok fazla dikkate alınıyordu ve en önemli kriterlerden bir tanesi de buydu ve biz burada büyük bir başarı gösterdik. Öğrencilerimizin kuracakları firmalarla ve bu yıl faaliyete geçecek olan Teknoloji Transfer Ofisi ve Araştırma Merkezimizle, bu sıralamada önümüzdeki yıl daha iyi yerlerde olacağız."

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER