banner257

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARI BELLİ OLDU

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın açıklamasına göre ‘Uygulamalı derslerin yüz yüze, teorik derslerin ise online’ olacağı şeklinde açıklama gelmişti. Bu tedbirler kapsamında Erciyes Üniversitesi Senato kararı da belli oldu.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARI BELLİ OLDU

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle bir süredir Online (canlı) eğitime geçen Türkiye’de ilk ve orta okullardan sonra lise düzeyi öğrencilerin de yüz yüze eğitime geçeceği öğrenildi. Üniversite öğrencileri Yüksek öğretim kurumundan gelecek açıklamayı beklerken, Yök Başkanı Yekta Saraç gerçekleştirdiği basın toplantısında Üniversiteler hakkında açıklamalarda bulundu. Saraç; “Yükseköğretim kurumlarında uygulamalı eğitimlerde azami dikkat ile ve sıkı tedbirler eşliğinde yüz yüze eğitimin yapılabileceği, ancak teorik eğitimlerin mümkün olduğunca uzaktan eğitim yöntemleri kullanılarak devam ettirilmesinin uygun olacağı mütalaa ediliyor.” Dedi. Tedbirler kapsamında Üniversiteler Senato kararlarını açıkladılar.

İşte Erciyes Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ın öğrencilerine sosyal medyadan duyurduğu açıklaması...

Öğrencilerinin 22.02.2021 (bugün) itibariyle ders kayıtlarını başlatan Erciyes Üniversitesi Obisis sistemi üzerinde harç bilgilerini de duyurdu. 'Ders kayıtları 22.02.2021 tarihinde başlayacak ve 02.03.2021 tarihinde bitecektir. Bu öğretim yılında mazeret kayıtları olmayacaktır. Sadece ders kayıt haftasında kaydını yapan öğrenciler için, 03.03.2021 ve 05.03.2021 tarihleri arasında ders silme/ekleme işlemi yapılabilecektir.'

2020-2021 BAHAR DÖNEMİ DERS KAYITLARI

2020-2021 Bahar Dönemi Ders Kayıtlarında önce Katkı Payı / Öğrenim Ücreti (Harç) Ödemesi gereken öğrenciler önce ödemelerini yapacak sonra ders kaydı yapacaklardır.

Ders kayıtları, farklı gruplara ayrılarak farklı saatlerde açılacaktır. 

22.02.2021 Pazartesi
1.Grup 10:00 ‘da Başlayacak
Makine Mühendisliği, Makine Mühendisliği(İÖ), Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği(İÖ), Endüstri Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği(İÖ), İnşaat Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği(İÖ)

2.Grup 15:00 ‘da Başlayacak
Spor Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Seyrani Ziraat Fakültesi,Eczacılık Fakültesi,Tıp Fakültesi (Dönem VI öğrencileri hariç)

3. Grup 18:00 ‘de Başlayacak
Edebiyat Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi


23.02.2021 Salı
1.Grup 10:00 ‘da Başlayacak
Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği(İÖ), Gıda Mühendisliği, Gıda Mühendisliği(İÖ), Harita Mühendisliği, Harita Mühendisliği(İÖ), Tekstil Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Çevre Mühendisliği(İÖ), Biyomedikal Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği(İÖ), Mekatronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği(İÖ), Malzeme Bilimi Mühendisliği, Malzeme Bilimi Mühendisliği(İÖ), Enerji Sistemleri Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği(İÖ), Endüstriyel Tasarım Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği(İÖ)

2.Grup 15:00 ‘da Başlayacak
Fen Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eğitim Fakültesi

3. Grup 18:00 ‘de Başlayacak
Veteriner Fakültesi,Turizm Fakültesi,Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O.


24.02.2021 Çarşamba
1.Grup 10:00 ‘da Başlayacak
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

2.Grup 15:00 ‘da Başlayacak
Güzel Sanatlar Fakültesi, Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri M.Y.O.

3. Grup 18:00 ‘de Başlayacak
Sivil Havacılık Yüksekokulu, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu,Diş Hekimliği Fakültesi,İlahiyat Fakültesi


25.02.2021 Perşembe
10:00 ‘da Başlayacak
Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü,Gevher Nesibe Genom ve Kök Hücre Enstitüsü

"Tüm grupların aynı anda serbest seçmeli dersleri seçebilmeleri için, Serbest seçmeli derslerin seçimi 25.02.2021 saat 10:00 da başlatılacaktır; Serbest Seçmeli ders alacak olan öğrenciler ders kaydını Serbest Seçmeli dersini de seçtikten sonra Danışman onayına gönderecektir.

Şeyda CÜCER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310