Erşad Tanrıkulu, LGS’de Türkiye Birincisi Oldu

Kayseri’de Liselere Geçiş Sisteminde (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincilerinden olan Erşad Tanrıkulu, “Teknolojiye ne kadar çok dikkat edersek ve kendimizi ne kadar sınırlandırırsak bizim için o kadar iyidir. Bundan sonra iyi bir liseye yerleşip, vatanıma ve memleketime hayırlı bir insan olmak istiyorum” dedi.

Erşad Tanrıkulu, LGS’de Türkiye Birincisi Oldu

LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincilerinden olan Erşad Tanrıkulu, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, “Çocuğumuz 500 tam puan aldı. Diğer okullarımızda bir boşu olan, bir yanlışı olan öğrencilerimiz var. Bu sınavda da bunlar ciddi anlamda başarı demektir. Onları da ayrıca tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Memleketimizin hem bu tip azimle çalışanlara hem de bu beyinlere ihtiyacı var. Geleceğimize katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki süreçte eğitim camiası olarak yardım ve destek noktasında elimizden gelen ne varsa yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

Türkiye birincilerinden Erşad Tanrıkulu ise, “Okuduğunu anlama açısından kitap okumak çok önemli. Sınavda da bana çok yardımı oldu. Öğrenci arkadaşlarıma kitap okumak, verebileceğim en büyük önerilerden biridir. Başarımın sırlarından biri de teknolojik aletlerden uzak durmam oldu. Bu aletler hedefe kitlendiğimizde dikkatimizi dağıtacak hususlardan biridir. Bu yüzden teknolojiye ne kadar dikkat edersek ve kendimizi ne kadar sınırlandırırsak bizim için o kadar iyidir. Bundan sonra iyi bir liseye yerleşip, vatanıma ve memleketime hayırlı bir insan olmak istiyorum. Bu yolda çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.(DHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER