banner257

ERÜ’nün Yenilikçi Üniversite Başarısı

TÜBİTAK tarafından 2021 yılı ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ açıklandı. 50 üniversitenin yer aldığı listede, Erciyes Üniversitesi tüm üniversiteler arasında 12’nci, devlet üniversiteleri arasında ise 8’nci sırada yer alma başarısını gösterdi

ERÜ’nün Yenilikçi Üniversite Başarısı

TÜBİTAK tarafından 2021 yılı ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ açıklandı. Öğretim üyesi sayısı 50’nin üzerinde olan 191 üniversitenin dikkate alındığı sıralamada üniversiteler, Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Yetkinliği, Fikri Mülkiyet Havuzu, İşbirliği ve Etkileşim ve Ekonomik Katkı ve Ticarileşme olmak üzere dört kategoride ve 23 göstergeye göre değerlendirilmiş ve toplam puana göre üniversiteler arasında sıralanma yapıldı.

Türkiye’deki 36 devlet ve 14 vakıf üniversitesi olmak üzere sıralamadaki ilk 50 üniversitenin yer aldığı listede, Erciyes Üniversitesi tüm üniversiteler arasında 12’nci, devlet üniversiteleri arasında ise 8’nci sırada yer alma başarısını gösterdi. Erciyes Üniversitesi ayrıca ‘Ekonomik Katkı ve Ticarileşme’ kategorisinde ise tüm üniversiteler arasında 8’inci devlet üniversiteleri arasında 6’ıncı sırada yer aldı. ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çalış, “Erciyes Üniversitesi, önemli bir başarıya daha imza atmış ve Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksine göre tüm üniversiteler arasında 12’nci, devlet üniversiteleri arasında ise 8’nci sırada yer alarak önemli bir başarı elde etmiştir. Üniversitemizin gelişiminde ve başarılarında emeği geçen tüm mensuplarımıza, öğrencilerimize ve paydaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289