banner257

Kalkan: Eğitime Kesintisiz Başlamak İstiyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter’dan yaptığı paylaşımda tüm öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının aşılanacağını duyurdu. Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Kayseri 1 No.lu Şube Başkanı Aydın Kalkan, pandemiden bu yana eğitim ve öğretimde son durum ve eğitim-öğretimdeki aşılanma hakkında bilgi verdi.

Kalkan: Eğitime Kesintisiz Başlamak İstiyoruz

“Öğrencilerimiz uzun bir süreden beri okullarını, öğretmenlerini, sınıflarını özlüyordu” diye konuşan Kalkan, okulların kademe kademe açıldığını belirterek, “İlkokullarımız ve anaokullarımız geçen hafta itibarıyla açıldı. İl ve ilçe merkezlerinde okullarımız Perşembe günleri yapılacak temizlik günü haricinde üzere 4 gün, köy okullarımız ise 5 gün olacak şekilde kademeli olarak açıldı” dedi. “850 bine yakın 40 yaş üstü öğretmenlerimiz zaten aşılanmıştı” diyen Kalkan, öğretmenlerin aşılanma süreci ile ilgili “Dün itibarıyla Milli Eğitim Bakanımızın tüm öğretmenlerimiz ve eğitim çalışanlarımızın aşı randevuları talep edebileceğini dile getirdi. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın Eylül ayında tüm kademelerde ve kesintisiz olarak başlamasını istiyoruz. Biz öğrencilerimizi özledik, öğrenciler okullarını ve öğretmenlerini özledi. Veliler çocuklarının bir an önce okula gitmesini istiyor. Yüz yüze eğitim, uzaktan eğitimden daha çok tercih ediliyor” ifadelerini kullandı.

Kalkan, eğitim çalışanları ve vatandaşlara maske-mesafe-temizlik kuralına hassasiyet gösterilmesi ve sıra gelince aşı olunması gerektiğini söyledi. Kalkan, öğretmen odalarına yaptığı ziyaretlerde birkaç öğretmen meslektaşının aşı olmadığını örnek gösterdi. Vatandaşlar arasında da bu durumun mevcut olduğunu dile getiren Kalkan, bu süreçten çıkmanın tek yolunun maske-mesafe-temizlik kuralına uyulması ve aşı olunması olduğunu belirtti.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER