Karakuş: Şimdide Öğrenci İthal Ediyorlar!

KYK Borçluları Hareketi İç Anadolu Bölge Temsilcisi Ufuk Karakuş, eğitim sistemi hakkında dikkat çeken açıklamalara yer verdi. Karakuş, “Borçlanarak kazandığımız, borçlanarak okuduğumuz üniversiteleri katarlılara sınavsız bir şekilde peşkeş çekiyorlar.”dedi.

Karakuş: Şimdide Öğrenci İthal Ediyorlar!

KYK Borçluları Hareketi İç Anadolu Bölge Temsilcisi Ufuk Karakuş, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizde iğneden çekirdeğe her şeyi ithal edenler şimdide öğrenci ithal ediyorlar. Borçlanarak kazandığımız, borçlanarak okuduğumuz üniversiteleri katarlılara sınavsız bir şekilde peşkeş çekiyorlar. Nedir? bu katar sevdası bilmiyorum, fakat bizim buramıza kadar geldi. Nedir bu gençlik düşmanlığı. Nedir? açtığınız üniversitelerde okuyan Türk gençliğiyle probleminiz.

Bizler ekonomi dersleri gördükçe ekonomideki beceriksizliğinizi görüyoruz evet. Bizler adalet dersi gördükçe ülkede adaletin bozuk olduğunu savunuyoruz evet. Bizler öğretmenlik okurken eğitimdeki beceriksizliğinizi görüyoruz evet. Bizler sağlık okudukça sağlık sistemindeki bozukluğunu görüyoruz evet. Bizler okudukça siz bizden daha çok korkuyorsunuz söylemiştiniz, ama bu ülkede 12 sene dirsek çürüterek kazandığımız üniversitelere katarlıların doldurulmasına katlanamayız. Katarlılar burada okuyabilir fakat ülkelerinde her başvuruda olduğu gibi lise dengi okuldan mezun olup Türkiye’de sınava girerek gayet tabi okuyabilir veya kendi ülkesinden Burada dengi bir okula yatay geçiş sistemi yapar anlarız. Ama bizim Onlarca sene dirsek çürüttüğümüz okullara dünyada hiçbir vasfı olmayan Katar vatandaşlarının sınavsız okumalarına olanak sağlarsanız biz hakkımızı size helal etmeyiz, sandıkta da sizin yanlış politikalarınıza notu verir sınıfta bırakırız.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER