Matematik Dikkat Zekâ ve Motivasyon Atölyesi kuruldu

Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından, öğrencilerin matematik dersine karşı ilgi duymalarını sağlamak için Matematik Dikkat Zekâ ve Motivasyon Atölyesi kuruldu. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı KAYMEK Matematik Dikkat Zekâ ve Motivasyon Atölyesi’ne 41 öğrenci seçildi.

Matematik Dikkat Zekâ ve Motivasyon Atölyesi kuruldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK, matematik dersine yönelik ön yargıları yok etmek için harekete geçti. Öğrencileri motive ederek onların matematik dersine karşı ilgi duymalarını sağlamak ve diğer derslerdeki başarıyı da artırmak amacıyla Matematik Dikkat Zekâ ve Motivasyon Atölyesi kuruldu.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 12. sınıf ve mezun gruptan 400 öğrenciye yönelik KAHOOT sistemi üzerinden büyük çaplı bir dijital yarışma düzenlendi. Yarışmada ilk 3’e giren öğrencilere Kızılay kırtasiye seti; KAYMEK sürpriz ödüllerin bulunduğu çanta ve laptop hediye edildi. İlk 100’e giren öğrencilere de sürpriz ödüllerin verildiği yarışmada ilk 41’e giren öğrenciler de 2022-2023 eğitim-öğretim yılı KAYMEK Matematik Dikkat Zekâ ve Motivasyon Atölyesi’ne seçildi.

Matematik alanında soru çözme becerilerini geliştirerek öğrencilerin sınav başarılarını artıracak ve sınav kapsamındaki diğer branşlarda da uyumlu çalışma yöntemlerini ortaya çıkaracak olan KAYMEK Matematik Dikkat Zekâ ve Motivasyon Atölyesi’nde sayısal dikkat ve zekâ kazanımlarını sağlamak, analitik düşünme ve yordama becerilerini geliştirmek amacıyla çalışmalar yürütülecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER