banner257

Melikgazi'de, Yaz Okulları Kayıtları Sürüyor

Melikgazi'de, Yaz Okulları Kayıtları Sürüyor
MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yaz Okulları'na kayıtların sürdüğünü belirterek, ''Bu seneki yaz okullarımız sosyal ve spor tesisimizde, eğitim, spor ve kültür olmak üzere 54 ayrı branşta gerçekleştirilecek'' dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yaz Okulu kayıtlarının devam ettiğini ve başvuruların 23 Haziran Pazartesi günü sona ereceğini söyledi. Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen ve 8-13 yaş grubu çocukların katılabileceği Yaz Okulları bu yıl Danışmentgazi, Keykubat, Mim-Sin, Toki, İldem, Yıldırım Beyazıt, Esenyurt ve Yeniköy Sosyal ve Spor tesislerinde gerçekleştirilecek. Çocukların yaz tatillerine verimli bir şekilde değerlendirmelerine ve eğlenirken öğrenmelerine imkân sağlamak amacıyla yaz okullarını düzenlediklerini belirten Büyükkılıç, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi çok önemsiyoruz. Onların iyi yetişmelerini sağlamak adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Okullar yaptırıyor, kurslar düzenliyor, okulların çevre düzenlenmesi yaparak, basketbol ve futbol sahaları yapıyoruz. Başarılı öğrencileri ödüllendiriyor, başarısız olanları başarılı olmaları yönünde teşvik ediyoruz. Bu seneki yaz okulumuz ise sosyal ve spor tesislerimizde de toplam 54 branşta gerçekleştirilecektir. Yaz Okuluna kayıtlarımız başladı. Çocuklarımızın ilgisi her sene olduğu gibi bu senede son derece yoğun olmaktadır” dedi

Bu yıl çocukların kişisel gelişimini sağlayacak olan değerler eğitimi, liderlik eğitimi, kişisel gelişim, sosyal hayatta iletişim gibi özel derslerin de yer aldığını belirten Büyükkılıç, seçmeli derslerde ise drama, satranç, el sanatları, tiyatro gibi yetenek derslerinin verileceğini bildirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289