Okullar tatil olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Corona Virüsü nedeniyle Türkiye'de okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili olarak ''Ortak açıklama yapılacak'' dedi.

Okullar tatil olacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüs vakasına Türkiye'de de rastlandığını açıklamasının ardından pek çok veli ve öğrenci sosyal medyadan okulların tatil edilmesi çağrısında bulunmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise, Corona Virüsü nedeniyle Türkiye'de okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili olarak bugün yaptığı açıklamada ''Ortak açıklama yapılacak'' dedi. Milli Eğitim Bakanlığından alınan bilgiye göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın katılımıyla Bilkent Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek toplantıya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da iştirak edecek. Toplantının ardından saat 16.30'da basın açıklaması yapılacak.

 SOSYAL MEDAYDA 'OKULLAR TATİL EDİLSİN' ÇAĞRISI BÜYÜYOR

Bakan Ziya Selçuk dün akşam yaptığı açıklamada "Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir. Okulların tatil takvimiyle ilgili resmî kaynaklar dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ediyorum." demişti. Ancak sosyal medyada pek çok vatandaş, okullarda yeterli hijyen koşulları olmaması nedeniyle eğitme geçici süreyle ara verilmesini istiyor. Öte yandan change.org'da da okulların tatil edilmesi için bir imza kampanyası başlatıldı.

HABER-SELAHATTİN KARAKOÇ

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner312

banner296