banner257

15 İşyerinin Kiralama İhalesi Yapıldı.

Mülkiyeti Melikgazi Belediyesine ait İlçe sınırları içerisinde yer alan 15 işyerinin kiralama ihalesi yapıldı.

15 İşyerinin Kiralama İhalesi Yapıldı.

Melikgazililere hizmet olarak geri dönecek…

İşyeri, düğün salonu ve ticaret alanı parselli arsaların satışının daha çok ilgi gördüğünü belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 iş merkezinin kiralama ihalesi ile 9 işyerinin kiraya verildiğini, 6 işyerinin ise 15 gün süre ile pazarlığa bırakıldığını söyledi.

Belediye yatırım ve hizmetlerine gelir…

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. Maddesine istinaden Açık Teklif Usulüyle ihale yapıldığını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Belediye olarak mülkiyeti belediyemize ait olan salon, işyeri, kafeterya, büro ve çay ocağı gibi işyerlerini ihale ile kiralama İhalemize katılımın yoğun olması son derece sevindiricidir. Kiralaması yapılan iş merkezlerinden elde edilen gelir yine Melikgazililere hizmet olarak geri dönecektir. Dolayısı ile atıl kapasite de bulunan işyerleri hem istihdama hem de ekonomiye kazandırılmıştır. Şehrimiz ekonomisinin canlanmasına vesile olacak ve katkı sağlayacak ihaledeki amacımız, Melikgazi’mizin Referans hizmetlerine imkân sağlamaktır. İhale sonucunda belediyemize 1 milyon 504 bin lira gelir elde edilmiştir ” dedi.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi…

Mülkiyeti Belediyeye ait iş merkezleri için Melikgazi Belediyesi Meclis Salonunda yapılan ihaleye katılımın yoğun olduğunu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, her zaman güvenen, çalışmalarımızı takdir eden ve kendilerine hizmet etme fırsatı veren hemşerilerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310