banner257

Büyükkılıç: Açılan işyerleri, gelişmenin göstergesi

Büyükkılıç: Açılan işyerleri, gelişmenin göstergesi
MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ''Özel sektör piyasa araştırması yaparak işyeri açar. Bu açıdan bölgemizde açılan işyerleri bir bakıma Melikgazi’nin büyüdüğünün, geliştiği ve ticaret hacminin arttığının bir ifadesi, göstergesidir'' dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri'nin 555 bin nüfusu ile en kalabalık ilçesi Melikgazi'de belediyenin gerçekleştirdiği olduğunu yatırım ve hizmetlerden dolayı her geçen planlı büyüdüğünü ve geliştiğini bunun en büyük göstergesinin yeni açılan alışveriş merkezleri olduğunu belirtti. Büyükkılıç, şöyle dedi:

"Melikgazi Belediyesi olarak yeni yollar açıyor ve parklar inşa ediyoruz. Sosyal ve spor tesisleri yapıyoruz. Bu hizmetlere orantılı olarak hızlı bir kentleşme gerçekleşmektedir. Bu kentleşme ile ticaret artmakta ve ekonomik gelişme sağlanmaktadır. Bunun en büyük göstergesi, büyük ölçekli alış veriş merkezlerin açılmasıdır. Birkaç yıl sonra bu tür marketler de bu bölgeler için yeterli olmayacaktır. Belediye olarak bu tür yerleri her zaman çok yönlü denetliyoruz. Zabıta müdürlüğümüz aracılığı ile satılan ürünün fiyatı, son kullanma tarihi ve çalışanların sağlık karnesi gibi çok yönlü denetimleri belirli aralıklar ile uygulamaktayız.“
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310