Düğün Sezonu Açıldı, Beyaz Eşya Fiyatları Arttı

Pandemide gelinen son durum beyaz eşya sektörünü de bezdirdi. Yaz mevsiminin gelmesi ve düğün salonlarının açılmasıyla birlikte beyaz eşya satıcıları yazı en yüksek verimle kapatmayı amaçlıyor.

Düğün Sezonu Açıldı, Beyaz Eşya Fiyatları Arttı

Sektördeki son durum hakkında 35 yıldır ticaret yapan Yurdaer Şahin bilgilendirmede bulundu. Şahin, yılın ilk yarısında beyaz eşya sektöründeki kötü gidişatı şöyle özetledi: “Pandeminin yanında faizdeki, emtia fiyatları ve kurlardaki yükseliş maliyetleri oldukça yükseltti ve bu da beraberinde zamları getirdi.”dedi.

Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte Şahin, müşterilere ve yeni evlenecek çiftlere telkinde bulunarak: “Fiyatlar bütçeleri zorlayacak ancak müşterinin elini çabuk tutması lazım. Çünkü fiyat artışları devam ediyor. Müşteriler bir an önce hazırlıklarını tamamlarlarsa kârlı çıkarlar.

Her ay rutin olarak %3 ila %8 arasında zamlar meydana geliyor. Gelmeye de devam edecek gibi görünüyor çünkü maliyetler katlanarak artıyor” diye konuştu. Şahin, evlenecek gençlere mutluluklar diledi ve bir an önce pandeminin sona ermesini temenni etti. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER