banner257

“Ekonominin Ulaşım Hattı”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç “5 mahalleden geçen ve geçtiğimiz günlerde açılışı yapılarak hizmet vermeye başlayan Taha Carım Bulvarının açıldığı günden bu yana özellikle Organize Sanayi Bölgesinin ulaşım yoğunluğunu önemli ölçüde rahatlattığını söyledi.

“Ekonominin Ulaşım Hattı”

 2017 yılı başında hizmete açılan Sultan Abdülhamid Han Bulvarı’na bağlantı olarak yüksek gerilim hattının yer altına alınması çalışmasının tamamlanmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından hizmete açılan Taha Carım Bulvarı’nda ışıksız büyük dönel kavşak (Round About) sisteminin uygulanmaya başladığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç “ Melikgazi Belediyesi olarak 2017 yılında iki önemli eserimizi hayata geçirdik. Ocak ayında OSB’ye 3. Alternatif ulaşımı sağlayacak Abdülhamid Han Bulvarını hizmete açarak önemli bir alternatif yolu hayata geçirdik.Uzun yıllardır yüksek gerilim hattının yer altına alınması için mücadele ettiğimiz Taha Carım Bulvarı’nda da yoğun gayretlerimiz sonuç verdi ve çalışmalarımızı büyük bir hızla tamamlayarak bu yolumuzu da hizmete açtık. Yüzlerce firma ve binlerce işçi istihdam eden ekonomimizin can damarı OSB’ye ulaşım mesafesi kısalırken, çok daha güvenli ulaşım imkanı sağlandı.Yeşil alanları,yürüyüş,bisiklet ve engelli yolları ve ışıklandırması ile Taha Carım Bulvarı gündüzü ayrı gecesi ayrı görsel güzelliği ile de dikkat çekiyor. “Yol medeniyettir” sözü özellikle bu yolumuzda hayat buldu.

“İçerisinden geçtiği Esentepe,Sakarya,Kazım Karabekir mahallelerinde imar hareketliliği artarak devam ediyor.İmar hareketliliği artınca biz de belediye olarak sosyal donatılarının yapılmasına hız veriyoruz.Bu sayede mahallelerimiz hızla gelişir,güzelleşir ve konutların değeri her geçen gün yükseliyor.” dedi. Hizmeti zamanında yapmayı önemsediklerini zamanında yapılmayan hizmetin hizmet olmaktan çıkarak, eziyete dönüştüğünü hatırlatan Başkan Büyükkılıç “İşte biz bu yüzden hizmetlerimizi hızlı ve mümkün olduğunca kısa sürede tamamlamak ve mahalle sakinlerini eziyetten kurtarmak için gayret gösteriyoruz.Bize her zaman destek veren,güvenen vatandaşlarıma minnet duyuyor teşekkür ediyorum.Yollarımızın standardı yükselince hız oranları da bir parça yükseliyor.Ancak, sürücülerden isteğimiz hız yapmasınlar,trafik kurallarına uysunlar.”dedi. 

                                                                                          

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310