Engelli Üç Çocuğundan Biri İçin Verilen Aylık Kesilince Yine İntihar Girişiminde Bulundu

Kayseri'de, 3 çocuğu için aldığı maaşların birinin kesilmesi nedeniyle geçen eylül ayında intihar girişiminde bulunan 48 yaşındaki Z.M., bugün yine intihar girişiminde bulundu.

Engelli Üç Çocuğundan Biri İçin Verilen Aylık Kesilince Yine İntihar Girişiminde Bulundu
Olay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kocasinan Sosyal Hizmet Merkezi önünde meydana geldi. Kocasinan Sosyal Hizmet Merkezi yetkilileri, ev kontrollerinde ekonomik durumu iyi olmayan, 3 çocuğundan her biri için 685 lira aylık alan Z.M.'ye verilen aylık ve yardımların çocuklara ulaşmadığını değerlendirerek bunlardan birini kesmişti. Bu konuda alınan kararda 'çocuklar için yapılan yardımın yerinde kullanılması durumunda, kesilen maaşın tekrar bağlanacağı' belirtilmişti. Z.M., bunun ardından 30 Eylül'de yine Kocasinan Sosyal Hizmet Merkezi önüne gelerek bıçakla intihar girişiminde bulunurken buradaki görevlilerin bıçağı elinden almıştı.

YİNE GİRİŞİMDE BULUNDU

Z.M., 3 çocuğu için aldığı 3 maaştan birinin ekim ve kasım ayında da yatmamasına tepki göstererek, boğazına dayadığı bıçakla bugün yine intihar girişiminde bulundu. Kocasinan Sosyal Hizmet Merkezi çalışanları ve çevredekiler polis ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Gelen polis memurları Z.M.'den boynuna dayadığı bıçağı bırakmasını istedi. İkna çabaları sırasında polis kadının arkasından gelerek bıçağı tuttu. Diğer polisler de bıçağı kadının elinden aldı. Yaklaşık 15 dakika süren eylemin ardından 3 çocuk annesi kadın, polis merkezine götürülerek ifadesi alındı. Aile ve Sosyal Politikalar Kocasinan Sosyal Hizmet Merkezi yetkilileri, Z.M.'ye 3 çocuğu için ayda 685'er TL'den toplamda 2 bin 55 TL aylık ödendiğini, yaptıkları incelemelerde ailenin verilen parayı çocuklar için kullanmadığı, aile reisinin parayı farklı alışkanlıklarına harcadığını belirleyince, 3 maaştan birini kestiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner312

banner296