banner257

Esnafın Memnuniyeti Önemli

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri ilinin banka, alış veriş, kuyumculuk, giyim ve toptan gıda gibi her türlü ticaretin Cami Kebir mahallesinde gerçekleştiğini bu açıdan bu bölgenin Kayseri’nin adeta ticaretin kalbi olduğunu söyledi.

Esnafın Memnuniyeti Önemli

Cami Kebir bölgesinin bir ticaret alanı olduğunu ve gündüz itibari ile nüfus yoğunluğunun çok fazla olan bu bölgenin Bölge şehir Kayseri için önemli olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç “Alış verişin ve ticaretin kalbi Cami Kebir Mahallesidir. Çünkü yerleşmiş bir kültürün mirasını taşımaktadır. Ticaret merkezi olması yanında Cami Kebir Camisi, Kapalı Çarşısı, Vezirhanı, Pamuk Han gibi tarihi mekanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Kazancılar Çarşısı kuyumculuğun merkezidir. Modern alış ve çok katlı çarşıları ile eski ve yeni ticaret merkezi aynı anda hizmet vermektedir. Gündüz nüfusu adeta patlama yapmaktadır. Bölge Şehri Kayseri için ayrı bir önem arz eden Cami Kebir esnafımızı ziyaret ederek, yapılan çalışmaları değerlendirdik. Çünkü bizim için vatandaşın ve esnafın memnuniyeti çok önemlidir “ dedi. Belediye çalışma ve hizmetleri ile bölgenin ticaret ve ekonomiye yön verdiklerini, katkı sağladıklarını ve kolaylaştırdıklarını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Cami kebir Esnafı ile yapılan sohbet ve gezinin çok yararlı olduğunu çünkü bu tür geziler ile hizmette bütünlük sağlandığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310