banner257

Hiçyılmaz: "Yerli otomobil üretimi ile Türkiye’nin ekonomik ve siyasi konumu daha da güçlenecektir"

Başkan Hiçyılmaz, Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni"ne katıldı

Hiçyılmaz: "Yerli otomobil üretimi ile Türkiye’nin ekonomik ve siyasi konumu daha da güçlenecektir"

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni"ne katıldı.

Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolünü değerlendiren Başkan Hiçyılmaz, “Türkiye son 15 yılda her alanda olduğu gibi ekonomi alanında da önemli gelişme sağlamıştır. 2019 yılı içinde ilk prototipinin hazırlanması ve 2021’de ilk ticari satışının yapılması hedeflenen yerli otomobil üretimi ile elde edilecek gelişme, yalnızca ekonomik alanla sınırlı kalmayacaktır. Türkiye’nin dünya siyasetindeki konumu bu hamle ile daha da güçlü hale gelecektir” dedi.

Hiçyılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde durduğu yerli otomobil üretimi için önemli bir adım atıldı. Cumhurbaşkanımızın çağrısı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve TOBB’un koordinasyonu ile beş babayiğit bir araya geldi. Anadolu Grubu’ndan hemşehrimiz Sayın Tuncay Özilhan, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding’in yer aldığı ortak girişim grubuna başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

TÜBİTAK Bilim Kurulu üyesi olarak görev yaptığı dönemde yerli otomobil üretimine ilişkin yapılan çalışmalara katıldığını ifade eden Başkan Hiçyılmaz, “5 babayiğit tarafından gerçekleştirilecek yerli otomobil üretimi projesinin bugünlere gelmesinde katkıları olan bir kişi olarak gururlu ve mutluyum” şeklinde konuştu.

Hiçyılmaz, “Ortak Girişim Grubunun kurulmasında üstün gayret gösteren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız, hemşehrimiz Sayın RifatHisarcıklıoğlu’na gösterdiği büyük çabadan dolayı teşekkür ediyor ve kendisi ile gurur duyuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tarihi bir güne şahitlik etmekten onur duyduğunu belirten Hiçyılmaz, “Yerli otomobil üretimi için Türkiye’nin dinamiklerini harekete geçiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’ye şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310