banner257

''Hükümet bir an önce kurulsun''

KAYSERİ Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak ,Türkiye'nin kısa bir süre içerisinde güçlü bir hükümete kavuşacağına inandıklarını, iş dünyası olarak buna ihtiyaçlarının olduğunu belirtti. Boydak '' Belirsizlik uzun sürmemeli , yasal süreç içerisinde en kuvvetli bir hükümetin kurulmasını temenni ediyoruz'' dedi

''Hükümet bir an önce kurulsun''
KAYSERİ Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak ,Türkiye'nin kısa bir süre içerisinde güçlü bir hükümete kavuşacağına inandıklarını, iş dünyası olarak buna ihtiyaçlarının olduğunu belirtti. Boydak '' Belirsizlik uzun sürmemeli , yasal süreç içerisinde en kuvvetli bir hükümetin kurulmasını temenni ediyoruz'' dedi

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın katılımı ve meclis üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ve meslek komitesi üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantının açılışını yapan KAYSO Meclis Başkanı Nureddin Okandan, son dönemde artan terör olaylarını kınayarak hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Kurumlar vergisi ve İSO İkinci 500'de sıralamaya giren firmaları da kutlayan Okandan, başarılarının devamını diledi.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Kayseri Sanayi Odası olarak son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetlediklerini belirterek, şehitlere rahmet, yararlılara acil şifalar dilerken, Türkiye'nin birlik beraberliğini koruyarak bu günleri de aşacağına inandıklarını söyledi. Türkiye'nin ana gündeminin hükümet kurma çalışmaları olduğunu ifade eden Boydak, "Biz bu koalisyon çalışmalarının yasal süre içerisinde tamamlanacağına ve Türkiye'nin kısa bir süre içerisinde bir hükümete kavuşacağına inanıyoruz, inanmak istiyoruz ki iş dünyası olarak buna gerçekten ihtiyacımız var. Belirsizlikler her zaman tempoları düşürür. Belirsizliklerin uzun sürmemesi gerekir. Yasal süreç içerisinde en kuvvetli bir hükümetin kurulmasını temenni ediyoruz. Olmadığı takdirde dünyanın sonu değil yine millete sorulacaktır ama zaman kaybetmeden mevcut şartlarda en iyi olan yapının kurulmasıdır. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Hükümetin kurulması ile birlikte iş dünyası olarak ve tüm Türkiye olarak rahat bir nefes alırız. Sayın Cumhurbaşkanımızın da meseleleri yakinen takip etmesinden de büyük bir memnuniyet duymaktayız." dedi.

Dünya piyasalarında ekonomik anlamda büyük gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Boydak, "Tüm bu gelişmeler sayesinde Türkiye olarak makro ekonomik istikrarımızın yerinde olduğunu bir kez daha test etmiş olduk. Seçimlerin üzerinden bir aydan daha fazla süre geçti. Bu zaman zarfında piyasalar iyi bir sınav verdi. Biz özel sektör olarak işlerimizi yakinen takip ediyoruz. Türkiye'nin büyüme hızının beklentiler doğrultusunda gerçekleşme olasılığı devam ediyor. Hükümetin kurulması ile birlikte yönümüzün tekrardan hızlı büyümeye dönme ihtimali yüksektir" diye konuştu. Bankacılık sektöründe fiyatların oldukça yüksek olduğunu açıklayan Boydak, işletmelerin sermaye ihtiyaçlarının arttığını ve nefes almakta zorlandıklarını belirterek, bu sürecin özellikle KOBİ'ler açısından kolay geçmediğini söyledi. Emtia fiyatlarında zikzaklar yaşandığını, altın ve petrol fiyatlarında gerilemeler olduğunu hatırlatan Boydak, bu dönemlerin risk alma dönemleri olmadığını belirterek, sanayicilere işlerini dikkatli bir şekilde yürütmeleri, kısa vadeli risklerden kaçınarak orta ve uzun vadeye yaymaları tavsiyesinde bulundu.
Bu süreçlerin birlik ve beraberlik sergilenmesi gereken süreçler olduğunu, bu dönemde Türkiye'nin kendi içerisinde ihtilafa tahammülünün olmadığını, tüm tarafların bir sakinlik ve olgunluk içerisinde davranarak bu sürecin atlatılacağına inandıklarını söyledi.
Başkan Boydak, iş dünyası mensuplarının söylem ve eylemlerine dikkat etmeleri gerektiğini, toplumun kendilerini çok yakından takip ettiğini, dolayısı ile mesajların doğru, düzgün ve sakinlik içerisinde verilmesini gerektiğini belirterek, işadamlarının söylemleri ile değil yaptıkları icraatlarla ön plana çıkmalarını önemsediklerini belirtti.
İhracatta bir miktar düşüşler olduğunu ancak bunun geçici bir durum olduğunu kaydeden Boydak, bu sene iki milyar dolarlık bir hedef koyduklarını ancak rakamların geçen seneye oranla bir miktar daha düşebileceğini belirterek, Eylül ayı ile birlikte biraz daha rahatlayarak en azından geçen seneki rakamları yakalama gayretinde olacaklarını sözlerine ekledi.


Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER