banner257

İSO İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Açıklandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen "Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020" araştırma sonuçları açıklandı.

İSO İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Açıklandı

Bu sonuçlara göre 2020 yılı İSO ilk 500 listesinde 15KAYSO üyesi firma yer aldı. HES Hacılar ilk sıradaki yerini korurken, Kayseri Şeker ikinci, Mega Metalisegeçen yıla göre bir basmak yükselerek üçüncü sırada yer aldı.  Sıralamaya giren firmaları kutlayan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “İSO ilk 500 sıralamasında geçen yıl 15 firmamız yer almıştı, bu sene de 15 firmamız var.Bu vesile ile sıralamaya giren tüm firmalarımızı pandemiden kaynaklı zor koşullara rağmen, ülkemiz ekonomisi, ihracatı ve istihdamına sağladıkları katkılardan dolayıtebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

2020 YILI VERİLERİNE GÖRE İSO 500’DE YER ALAN KAYSO ÜYESİ FİRMALAR; HES Hacılar Elektrik San. ve Tic. A.Ş., Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. , Mega Metal San. ve Tic. A.Ş., Hasçelik Kablo San. ve Tic. A.Ş., İstikbal Mobilya San. ve Tic. A.Ş., Bellona Mobilya San. ve Tic. A.Ş., YATAŞ Yatak ve Yorgan San. Tic. A.Ş., Sersim Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Koll. Şti. İbrahim ve Mustafa Ustaoğlu, Boyteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş., Femaş Metal San. ve Tic. A.Ş., Boyçelik Metal San. ve Tic. A.Ş., Form Sünger ve Yatak San. Tic. A.Ş., Orta Anadolu Ticaret ve Sanayi İşletmesi T.A.Ş. , ERBOSAN Erciyas Boru San. ve Tic. A.Ş. 587.622.556.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER