Kayseri OSB’nin kantar gelirleri de Vakfa gitmiş

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu'nun geçtiğimiz aylarda gündeme taşıdığı vakıf farklı spekülasyonlarla gündem konusu oluyor. Bu kez de Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ağır tonajlı araçların tartıldığı kantar gelirlerinin vakfa devredildiği ortaya çıktı.

Kayseri OSB’nin kantar gelirleri de Vakfa gitmiş

OSB’ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, sözkonusu kantarda tartılan bir aracın faturasını kamuoyu ile paylaştı. Faturanın üzerinde bulunan vakfın ismi ise dikkatlerden kaçmadı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan OSB’ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, “Müsrif başkan mülkiyeti OSB’mize ait kantarı da vakıfa devretmiş. Buradan bir kez daha uyarıyorum. Genel kurul onayı olmadan böyle bir işlem yapamazsınız. Bunları hesabını yargıda vermek zorunda kalırsınız. OSB Yönetim Kuruluna sesleniyorum; bu usulsüzlüklere göz yummak en az yapanlar kadar suça ortak olmak demektir. Son uyarım takip eden sanayicilerimize Kayseri OSB’ye ait mülkler hepimizin. Bu mülklerin satma yetkisi verilen 7 kişilik vakıfa devredilmesi mülklerimizin göz göre göre elimizden gitmesi anlamına gelmektedir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310