banner257

Kayseri’deki Taksiciler Dert Küpü!

Tam kapanma” kısıtlamalarından muaf tutulan taksiciler, kapanma döneminde sıkıntı çekmeye devam ediyor. Yaşadıkları sıkıntıları anlatan taksici esnafı Yusuf Karaaslan, “Kayseri’de taksi kültürünün gelişmediğini” öne sürdü.

Kayseri’deki Taksiciler Dert Küpü!

45 yıldır taksicilik yapan Yusuf Karaaslan, Kayseri’de taksici olarak iş yapmaktan zorlandıklarını, kapanma sürecinde işlerin daha da zorlaştığını söyledi. Karaaslan, “Kapanma döneminde iş yok. Emekli aylığımla idare etmeye çalışıyorum. Öğle saatlerine yaklaştık, daha yeni siftah edeceğiz. Böyle ne ev geçinir, ne de borç ödenir” diye konuştu.

Çalıştığı taksi durağında diğer duraklarda olduğu gibi çalışanların azaldığını söyleyen Karaaslan, “Burada kapanmadan önce 10 araba vardı, şimdi 3 araba çalışıyoruz” diyerek durumlarını özetledi. Karaaslan, “Kayseri’de taksi kültürünün gelişmediğini, Kayseri’nin sadece şehir olarak büyüdüğünü” öne sürerek, “Ben Ankara’da da taksicilik yaptım.

Orada 3-4 öğrenci taksiye biner, parayı aralarında bölüştürüp evlerine giderler” dedi. Karaaslan, otobüse verilen ücretin taksiye de verilebileceğini söyledi. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER