banner257

KAYSO MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI

Mayıs ayı olağan meclis toplantısında konuşan KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, içeriden ve dışarıdan yapılan tüm saldırılara rağmen Türkiye’nin dimdik ayakta olduğunu belirterek, ülkemizin bölgede istikrar abidesi tek ülke olduğunu, bunun da tüm dünyanın menfaatine olduğunu söyledi.

KAYSO MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI
Mayıs ayı olağan meclis toplantısında konuşan KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, içeriden ve dışarıdan yapılan tüm saldırılara rağmen Türkiye’nin dimdik ayakta olduğunu belirterek, ülkemizin bölgede istikrar abidesi tek ülke olduğunu, bunun da tüm dünyanın menfaatine olduğunu söyledi.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı 22 Mayıs 2015 tarihinde Odamız konferans salonunda yapıldı. Toplantıya, KAYSO meclis üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ve meslek komitesi üyeleri katıldı.

KAYSO Meclis Başkanı Nureddin Okandan, toplantı yeter sayısının bulunduğunu belirterek, meclis toplantısını açtı.
Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Kayseri OSB’de yapılan 13. Olağan Genel Kurul ile göreve gelen Tahir Nursaçan ve ekibini kutlayarak, bu görevi en iyi şekilde yürüteceklerine inançlarının tam olduğunu söyledi.

Seçim sürecinin hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Boydak, “Bu seçimden sonra artık Türkiye’de dört yıl seçim yok. Bu bizim için büyük bir fırsat. Bu seçimden sonra ekonominin en ön planda olduğu bir dönem olmasını diliyoruz. Siyasi partilerimiz seçim bildirgelerini açıkladılar. Türkiyemiz çok sınırlı bir bütçeye sahip. Çok fazla oynama olanağına sahip bir bütçemiz yok. Sayın Ali Babacan ile yapılan toplantıdan aldığım izlenim bu yönde. Çok ince ve uzun bir yoldan geçmekteyiz. Bu süreçte siyasi partilerimizin kendilerine göre projeleri olabilir ama şu konuda hemfikir olmalıyız. Türkiye çok uzun yıllar enflasyon ile yaşadı. Yüzde 110 unu gördüğümüz günler oldu. İnşallah yine çift haneli günlere dönmeyiz. Burada vermek kolay ama yerine koymak en zoru. Bu süreçlerde Türkiye’nin bütçe disiplinine uygun hareket edilmesi gerekir” dedi.


Bursa bölgesinde bir takım işçi hareketlerinin yaşandığını hatırlatan Boydak, “Aslında kazananı olmayan bir mücadele oluyor burada. İş barışının çok çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Burada aklıselim davranılması gerektiğini düşünüyorum. Yüzde 11 civarında işsizliğin olduğu bir dönemde imkanları fazla zorlamamak lazım gelir” diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde Ziraat Katılım Bankası’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ında katılımı ile açılacağını ve bunun Türkiye açısından iyi bir gelişme olduğunu ifade eden Boydak, devletinde bu alanda olmasının mevcut pastadan pay almak yerine bu pastayı biraz daha büyüteceğini söyledi.

İçerden ve dışarıdan çekiştirilmesine rağmen Türkiye’nin dimdik ayakta olduğunu ifade eden Boydak, “Bu badireler hangi ülkenin başına gelse kaç tane hükümet yıkılırdı ama Türkiye dimdik ayakta durmakta. Türkiye bölgede tek istikrara abidesi. Etrafımız bir ateş çemberi. Her gün ülkemizin aleyhine yayınlar yapılmasına rağmen ekonomimiz ayakta durmakta. Bankacılık gayet güzel gitmekte. Geri dönmeyen kredilerde bir miktar artışlar var ancak döviz kurlarının yüzde 25 arttığı bir ortamda bu gayet normal. O kadar karışıklıklar oldu, Türkiye üstesinden geldi. Devletimizin bir yılda ödediği sosyal yardımlar 4,5 milyar doları buldu. Artık Türkiye zekat alan değil zekat veren ülke konumuna geldi. Ben bununla gurur duyuyorum. Bizim arkamızdan çok akıllı ve genç bir nesil geliyor. Ben ülkemizin geleceğinden son derece umutluyum. Bu bölgede güçlü bir Türkiye dünyanın menfaatinedir. Eğer biz kendi içimizde daha fazla kavga ve gürültüye girmezsek önümüz açık” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER