banner257

KTO'DAN SİCİL KAYDI UYARISI

KTO Başkanı Hiçyılmaz, Oda üyesi sanayi işletmelerini Sanayi Sicil Bilgi Sistemine kayıt olmaları konusunda uyardı.

KTO'DAN SİCİL KAYDI UYARISI

Kayseri Ticaret Odası yönetim kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Oda üyesi sanayi işletmelerini, Sanayi Sicil Bilgi Sistemine kayıt olmaları konusunda uyardı.

Sanayi işletmesi olarak değerlendirilen işletmelerin üretim faaliyetlerine başladıktan sonra en geç iki ay içinde Sanayi Sicil Bilgi Sistemine kayıt olması zorunlu olduğunu hatırlatan Hiçyılmaz, “Süresinde kayıt işlemlerini yaptırmayan işletmelere idari para cezası uygulanmaktadır. Sanayi Sicil Tebliği ile üretime geçen ve üretimde bulunan işletmelerin sanayi siciline kayıtları e- Devlet kapısı veya Bakanlık web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda yapılabilmektedir” dedi.

Başkan Hiçyılmaz, faaliyette olup olmadığına bakılmaksızın sanayi işletmelerinden sanayi siciline kayıt olmayanlardan 31 Aralık 2014 tarihine kadar kayıt işlemlerini tamamlayanlar hakkında idari para cezası uygulanmayacağını kaydetti.

Başkan Hiçyılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yıllık on kişiden az çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri, bir milyon Türk Lirasını aşmayan mikro ölçekli sanayi işletmeleri, kapasite raporu şartı aranmaksızın elektronik ortamda istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak beyan etmeleri halinde sanayi siciline kayıt olabileceklerdir. Üyelerimizin mağdur olmamaları için, kaydı olmayan işletmelerin Sanayi Sicile kayıt için Bakanlık web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden müracaat etmeleri menfaatleri gereğidir.”
 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER