Market Fişlerine Dikkat Edin!

Kayseri'de tüketiciler son dönemlerde marketlerin raf fiyatlarındaki etiketlerin kasa fiyatlarına uymamasından şikayetçi. Birçok üründe raf ile kasa fiyatı arasında yaşanan farklar tüketicileri isyan ettirdi.

Market Fişlerine Dikkat Edin!

Fiyatlarda indirim veya artışların sıklıkla yaşandığı dönemlerde, satışa sunulan ürünlerin raf fiyatı (etiket fiyatı) ile kasa fiyatı farklı tüketicilerin canını yakmaya devam ediyor. Çok sayıda ürünün satışa sunulduğu büyük perakende mağazaları başta olmak üzere, bazı işletmeler, yaptıkları fiyat değişikliklerini (indirim ya da fiyat artışı) etiket veya kasa fiyatları ile uyumlu hale getirilmemesi tüketici ile market yetkililerini karşı karşıya getirdi.

Marketten aldığı ürünlerin raf fiyatının market kasasının fiyatı ile farklı olduğunu gören ve bunu üzerine itirazda bulunan tüketici Nilgün D., “Marketten çok miktarda ürün aldım. Aldığım ürünleri incelediğimde iki kalem ürünün raf fiyatı ile kasa fiyatının farklı olduğunu gördüm. Ürünlerin raf fiyat etiketini ve marketin kasa fişi fiyatını çektim. Aradaki ürün başında fark neredeyse 2 TL idi. Bende durumu market idarecilerine bildirdim. Yanlış olduğunu iddia ederek fiyat farkını bana iade ettiler. Bu sırada prinç alan bir başka müşteri de aynı sorunla karşılaştı. Kendisinin aldığı ürünün raf fiyatı ile kasa çıkış fiyatı arasında hatırı sayılır fark vardı. Bu nedenle kesinlikle tüketiciler aldıkları market fişlerini detaylıca incelesinler" dedi.  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri tüketicileri alışveriş sonrası market fişlerini incelemeleri aksi durumunda bakanlığa şikayette bulunmaları konusunda uyardı. (1HA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER