banner311

Yücel: Pazarcılar Geçinemiyor

İyi Parti Kocasinan İlçe Başkanı Mustafa Işık, Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi İyi Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Osman Türk ile birlikte Yeşilmahalle Semt Pazarındaki esnafları ziyaret ettiler.

Yücel: Pazarcılar Geçinemiyor

Pazar esnafı sorunlarını İyi Partili isimlere anlatırken özellikle ekonomiden ve pandemiden kaynaklı işlerinde düşme olduğunu, geçinmekte zorlandıklarını bu dönemde verilen desteklerin ise sadece sözde kaldığını, vatandaşların pazara özellikle pandemi döneminde gelmediğini marketlere yöneldiğini ifade ettiler.

Büyükşehir Belediyesi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, "Pazar esnafımız ekonomik olarak dertli sıkıntılı, özellikle pandemiden en çok etkilenen kesimlerden. Pazar esnafımızın daveti üzerine durumu yerinde görmek açısından davetlerine Kocasinan İlçe Başkanımızın Mustafa Işık ve Kocasinan Meclis Üyemiz Osman Türk ile birlikte ziyaret gerçekleştirdik. Bizlere sorunlarını anlattılar, notlarımızı aldık. Muhalefet olarak neler yapabiliriz İlçe başkanımız ile birlikte değerlendirmeler yapacağız, gündemimize alacağız" dedi.

Kocasinan İlçe Başkanı Mustafa Işık da "Bu dönemde her kesim sıkıntı içerisindedir. Ekonomik olarak bunalıma giren pazarcı esnafımızı yetkililer görmezden gelmemeli. Somut elle tutulur destekler vermeli. Bu dönemi tabi ki atlatacağız ama esnafımız artık ayakta duramaz duruma gelmiş vaziyette. Vatandaş sıkıntılı harcama yapmıyor sadece kısıtlı bütçesi ile hayatını idame ettirecek kadar alış veriş yapıyor. Semt pazarlarına gitmektense zincir marketlerden alış veriş yapmaya yönelmiş durumda. Buda pazarcı esnafımızı ekonomik olarak zora sokmaktadır. Bu dönemde pazarcı esnaflarımızın varsa borçları ertelenmeli yada hiç alınmamalı" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289