FETÖ İDDİANAMELERİNDE YAPTIKLARI MANİPÜLASYONLARLA BESLENEN ÇIKAR ÇETELERİNİN HEDEFİNDE NEDEN MEHMET ÖZHASEKİ VAR?

AK Parti - MHP ittifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, önceki gün Ankara’da düzenlediği basın toplantısında çok çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Özhaseki toplantıyı Ankara da yaptı ancak, Kayseri’yi çok yakından ilgilendiren bir konuya değindi.

O toplantıda Ankara’yı kazanmak için FETÖ’den medet uman muhalefet partileriyle ilgili bir bölümde konuşan Özhaseki, "Kayseri'ye kadar ekip gönderdiler açığımı bulmak için. Hatta ABD'yi arayıp elinizde kasetler var mı dediklerini biliyorum" şeklinde ifadeler kullandı.

Özhaseki bunları neden söyledi?

Mansur Yavaş ve ekibi, rakibi Mehmet Özhaseki’yi yıpratmak amacıyla, Özhaseki’yi FETÖ’yle ilişkilendirmeye çalışıyor da o yüzden!

***

Özhaseki Kayseri’de görev yaparken Kayseri Yerel Haber ve Oda TV’de hakkında en ağır yazılar kaleme alıp, icraatlarını en sert bir biçimde eleştiren gazetecilerden biriyim!

Özhaseki’nin ne FETÖ oturmalarına katıldığını nede FETÖ soruşturmalarında iddia edildiği üzere ABD’ye gidip Fethullah Gülen ile görüştüğünü belgeleyen hiçbir belgeye rastlamadım…

Beni bilen bilir, öyle bir belge elimde olsa ilk önce ben yazardım!

Elde somut deliller ve emareler olmadan Özhaseki’nin FETÖ’ye ilişkilendirilmesi ise, siyasetçi ve gazeteciği bir kenara bırakın insanlığa yakışmaz!

İftira, dinen haram kılınan en büyük günahlardan bir tanesidir!

Yaklaşık 20 yıldır Kayseri’de Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Özhaseki’yi bu şehirde bilmeyen yoktur!

Kayseri halkı, Özhaseki’nin geçmişini iyi bildiği gibi FETÖ ile bağının olup olmadığını da iyi bilir…

FETÖ’cüler çekirdekten yetişir, Özhaseki’nin geçmişinde Ülkücülük vardır!

***

Yukarıda, “Mansur Yavaş ve ekibi, rakibi Mehmet Özhaseki’yi yıpratmak amacıyla, Özhaseki’yi FETÖ’yle ilişkilendirmeye çalışıyor” demiştim ya bu konuyu, Özhaseki’nin “Kayseri'ye kadar ekip gönderdiler açığımı bulmak için. Hatta ABD'yi arayıp elinizde kasetler var mı dediklerini biliyorum" iddialarıyla da birleştirip biraz açalım!

Özhaseki doğru söylüyor o dönem bana da geldiler!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarının patlak verdiği dönemde, muhalefet Özhaseki’nin açığını bulmak için yoğun çaba gösterdi.

O dönem Kayserili bir muhalif siyasetçinin Enis Berberoğlu ile üst düzey çok yakın ilişkileri vardı, o muhalif siyasetçi o günlerde tam bir ABD sevdalısı idi!

Sık sık telefonla Enis Berberoğlu ile Kayseri’yi konuşuyor, Özhaseki’nin nasıl görevden uzaklaştırılacağının hesaplarını yapıyordu!

Özhaseki’nin makam odasının dinlenme girişiminden tutunda birçok olay o dönemlerde cereyan etti.

O Kayserili muhalif siyasetçi, özel görüşmelerinde sık sık Türk siyasetinin Fethullah Gülen’siz olamayacağına vurgu yaparken, bir taraftan da partisinin Pensilvanya ile yakınlaşmasında köprü vazifesi üstlenmişti.

Tabi bunlar 17-25 Aralık yeni patlak vermiş, 15 Temmuz darbe girişiminden önce idi!

***

Gelelim 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, Mehmet Özhaseki özelinde Kayseri’de yaşananlara!

15 Temmuz darbe girişimi sonrası, devletin güvenlik güçlerinin gösterdiği refleks neticesinde yurt genelinde yüzlerce operasyon yapılıp FETÖ’cüler hakkında işlem yapıldı.

O soruşturmalar ve mahkemelerdeki duruşmalarda Kayseri’de de hakkında FETÖ’den işlem yapılan bazı sanıklar, o dönem Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Özhaseki’nin kendilerini Pensilvanya’ya götürdüğünü iddia etmişlerdi.

Ortaya atılan bu iddialar karşısında Avukatı Mehmet Savruk aracılığıyla açıklama gönderen Mehmet Özhaseki ise “Hemen ifade edelim ki müvekkilim Sayın Mehmet Özhaseki hiçbir kimseyi Pensilvanya'ya götürmediği gibi, kendisi de gitmemiştir. Müvekkilimin ABD ziyareti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisinin 09.04.2012 tarih ve 244 sayılı kararına istinat etmektedir. Ziyaretin amacı ABD Kuzey Carolina eyaleti temsilcileri ile iş birliği protokol görüşmelerinde bulunmaktır. Yani müvekkilim Sayın Mehmet Özhaseki 20-27 Mayıs 2012 tarihleri arası ABD'ye Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla ve belediyeyi temsilen görevlendirme sonucu gitmiştir.” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Yani Özhaseki Pensilvanya’ya gitmemiş ve kimseyi de götürmemiş!

Özhaseki’nin bu açıklamasına bu güne kadar yalanlama gelmedi, Fethullah Gülen ile çekilmiş bir fotoğraf da bugüne kadar ortaya çıkmadı.

***

Hal böyle iken sorulması gereken sorular şunlardır…

Mehmet Özhaseki’nin ismi FETÖ iddianamelerinde geçirilerek ne yapılmaya çalışılıyor?

Mehmet Özhaseki’yi yıpratmanın planlarını kim ve kimler neden yapıyor?

FETÖ’den yargılanan sanıkları, Mehmet Özhaseki aleyhinde ifade vermesi için kim veya kimler yönlendiriyor?

Devletin hayati derecede önemdeki çeşitli kademelerinde örgütlenmiş, FETÖ iddianamelerinde yaptıkları manipülasyonlarla beslenen çıkar çetelerinin hedefinde neden Mehmet Özhaseki var?

Bu sorular, bir gün yanıt bulacak…

YORUM EKLE

banner310

banner312