banner311

100 Yıl Sonra Temsili Diploma Töreni

Kayseri’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Sakarya Meydan Muharebesine katıldıkları için mezun olamayan öğrencileri anmak amacıyla program düzenlendi.

100 Yıl Sonra Temsili Diploma Töreni

Sakarya Meydan Muharebesi'ne vatanın müdafaası için giden öğrencilerin tamamının şehit düşmesi nedeniyle o dönem mezun veremeyen Taş Mektep yani günümüzde Kayseri Lisesi öğrencilerinin diplomaları, 100 yıl sonra temsili olarak lise öğrencilerine takdim edildi. Taş Mektep Derneği ve Melikgazi Belediyesi Öncülüğünde düzenlenen program Melikgazi Belediyesi Kültür Müdürlüğü Salonun gerçekleşti. Düzenlenen programa, Melikgazi Belediyesi ve Taş Mektep Derneği öncülüğünde düzenlenen programa Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya, Kayseri Baro Başkanı Ali Köse, Taş Mektep Derneği Başkanı Ömer Uzunoğlu, Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Onursal Başkanı Mehmet Savruk, emekli öğretmenler, Taş Mektep mezunları, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Taş Mektep Derneği Başkanı Ömer Uzunoğlu, “Lise tarihinde şimdiye kadar kimseye şehitlerin diplomalarının verilmedi. Mezun olamayan 10 şehidin diplomasının 10 öğrenciye verilecek. Şehitlerin isimlerini tespit ederek, o dönemin orijinal diplomalarının aslının yaptığına dikkat ettik” dedi.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289