banner257

120 Lösemili Çocuk, İftarda Buluştu

Kayseri'de, Ramazan ayı nedeniyle 120 lösemili çocuk, iftarda bir araya geldi.

120 Lösemili Çocuk, İftarda Buluştu

Bir restoranda düzenlenen iftara, LÖSEV Koordinatörü Hülya Ünver, lösemili çocuklar ve aileleri katıldı. Etkinlikte konuşan LÖSEV Koordinatörü Hülya Ünver, "Bugün lösemili çocuklarımız ve aileleriyle iftar yemeğinde buluştuk. Çok mutluyuz. Bu yıl hemen hemen her ilimizde lösemili çocuklarla buluşmaya gayret ediyoruz. Çünkü lösemi ile mücadele eden hastalarımızı yalnız bırakmak istemiyoruz. Onları dayanışmamızla, desteklerimizle iyileşme yolculuğunda hızlıca sonuca ulaştırmak istiyoruz. Kayseri bölgesinde yaklaşık bin 500 hastamıza ulaşmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Ünver, her zaman lösemili çocukların yanlarında olduklarını belirterek, "Bundan 24 sene önce lösemili çocuklarımızı hayata tutundurmak için vakfımızı kuran Dr. Üstün Ezer ile birlikte bu yolculuğu sürdürüyoruz. Lösev, lösemili çocuklarımız için hizmet veren bir vakıf. Daha sonrasında kanser hastası çocuklarımıza da aynı çatı altına yer verdik. Bugünlerde ise yetişkin kanser tanılı hastalarımıza da kucak açmış bulunuyoruz.

Türkiye'de her yıl 300 bin vatandaşımıza kanser tanısı konuyor. Yetişkin kanser hastalarımız da çok büyük zorluklarla mücadele etmesi gerekiyor. Bu nedenle her türlü desteklerimizle lösemili ve kanser hastası çocuklarımız ve yetişkinlerimizin yanlarındayız" ifadelerini kullandı. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340