banner257

12.5 Milyar Dolarlık Yeni Pazar Fırsatı

Karadeniz Ekonomik İş Birliği Rusya Konseyi Anadolu Temsilciliği OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ı ziyaret etti.

12.5 Milyar Dolarlık Yeni Pazar Fırsatı
Karadeniz Ekonomik İş Birliği Rusya Konseyi Anadolu Temsilciliği OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ı ziyaret etti.

Karadenizde Ülkelerle İş birliği Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı İlter Sağırsoy, Rusya’nın Kırım’a verdiği12,5 milyar dolarlık yapılandırma hibesinden pay almak için Türkiye’ye öncelik verildiğini hatırlatarak, “ Yeni Başkanımızla bu konuda iş birliği yapmak istiyoruz, vakit daralıyor hemen adım atmak lazım. ” dedi.

OSB Başkanı Tahir Nursaçan da, “ Kırım’a tarihsel ve kültürel bağlarımızdan dolayı ayrı bir ilgimiz var . 12,5 milyar dolarlık yatırım fırsatı için de muhakkak çok önemli adımlarla, işbirliklerine imza atacağız” dedi.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, yönetimi devraldıktan sonra da gördükleri teveccühün giderek daha da arttığına dikkat çekerek, “ Artık önümüze bakacak ve OSB deki bin 50 fabrika için neler yapabiliriz ona bakacağız. Kırım, Rusya ve Şangay İşbirliği Örgütü’ne üye diğer ülkelerle dış ticaret ve Pazar geliştirma çalışmalarını süratle yapmak isteriz. Burada bir işbirliği oluşturalım ve gerek Şangay İşbirliği Örgütü Türkiye Temsilciliği ile gerekse Kırım Turk İş Konseyi ile ve Rusya dahil o bölgeyle yeni Pazar ve ürünler konusunda buradaki fabrikalarımıza pazar katkısı olması amacıyla her türlü işbirliğine hazırız. Hele ki Kırım bizim tarihsel ve kültürel bağlarımız da olan bir yer. O nedenle oraya yatırım konusunda da ilgiliyiz ve oraya özel bir gezi de yapalım sizlerle birlikte biz herşeye hazırız en başta işbirliği olmak üzere” ifadelerini kullandı.


Karadenizde Kıyısı Bulunan Ülkelerle İşbirliği (KEİB) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlter Sağırsoy, ve Başkan yardımcıları Metin Çidem, Mehmet Sönmez ve Mustafa Çidem ile Genel Sekreter Yavuz Budak’ın da hazır bulunduğu “tebrik ziyaretinde” özellikle dış pazardaki yeni fırsatlar konusunda da önemli görüşmeler yapıldı. Başkan Sağırsoy, Nursaçan’ı seçildiği görevinden dolayı kutlayarak, “ Şahsınızda tüm yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor ve sizlere olan güven ve inancımızı bir kere daha yeniliyoruz. Kırım’da ve Rusya’da çok özel ve yeni fırsatlarvar. Rusya Kırım’a 12,5 milyar dolar hibe verdi ve bu ödenek önümüzdeki seneden itibaren kullanılacak. Bunda da Türkiye ve özellikle Anadolu yatırımcısı öncelikli, bunun görüşmelerini yaptık, sözleşmelerini imzalık. Dolayısıyla sizi de bu fırsatlar bölgesinde görmekten mutlu oluruz.biz de karşılıklı iş birliği için hazırız" diye konuştu.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan yakın zamanda Kırım’a giderek  her türlü konuda devlet üst düzey yöneticileriyle de işbirliği için görüşme yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER